Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 12, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze przedświąteczne wydarzenia w Warszawie

Najciekawsze przedświąteczne wydarzenia w Warszawie
intopassion

Najbliższy weekend w Warszawie będzie  zdecydowanie pod znakiem świąt. Odbędą się targi, jarmarki i wystawy. Dla tych, którzy nie kupili jeszcze świątecznych prezentów – ostatnia szansa na nabycie ciekawych podarunków, Ci natomiast, którzy mają to już za sobą, mogą oddać się innym formom rozrywki, jednymi słowy w ten weekend Warszawa będzie pełna atrakcji!

 

Wzorowy Targ Prezentowy

Kiedy: 18 – 23 grudnia 2015, godz. 10.00 – 21.00

Gdzie: Dom Towarowy Braci Jabłkowskich

Wskrzesimy blask Domu Towarowego Braci Jabłkowskich, urządzając przez sześć przedświątecznych dni Wzorowy Targ Prezentowy, stworzymy strefę świąteczną z ozdobami i dekoracjami, strefę dla ciała oraz zmysłów, strefę designu i strefę dziecięcą – zapewniają organizatorzy targu. Od 18 do 23 grudnia w domu towarowym przy ul. Brackiej 25 w Warszawie znajdziemy wyjątkowe prezenty dla każdego – sklep vintage dla miłośników estetyki PRL-u, własnoręcznie robione szklane ozdoby czy naturalne kosmetyki. 19 grudnia o godzinie 17.00 dodatkowo premiera albumu Bielizna, futra i Bracia Jabłkowscy – Światowe trendy w żurnalach największego domu towarowego Europy Środkowej 1910 – 1939. Spotkanie to uwieńczone będzie mini pokazem mody i spotkaniem z autorkami: Martyną Jeziorską i Urszulą Łęczycką-Jeziorską

Więcej: https://web.facebook.com/events/1641299542798297/

 

 

Jarmark Świąteczny na Placu Unii

Kiedy: do 22 grudnia 2015, godz. 10.00 – 21.00 (w niedzielę do 20.00)

Gdzie: Plac Unii

Od 9 grudnia w Placu Unii gości Jarmark Świąteczny. Na stoiskach można skosztować i kupić luksusowe czekolady i ręcznie robione pierniki, ślimaki po burgundzku od polskich hodowców, oscypki z grilla, sery z Podhala, pstrągi górskie, owcze skóry, miody górskie, żurawinę, grzane wino i cydr, słodkie i wytrawne gofry oraz kajmaki. Jak przekonują organizatorzy – nie zabraknie świątecznej atmosfery. Na jarmarku będzie także osobne stoisko z choinkami i eko-bombkami.

Więcej: https://web.facebook.com/events/1034300549926248/

 

 

Akcja dobrych życzeń w Galerii Mokotów z Agnieszką Maciąg

Kiedy: sobota, 19 grudnia 2015, godz. 12.00 – 16.00

Gdzie: Galeria Mokotów

Każdy kto zechce podzielić się swoimi życzeniami świątecznymi, będzie miał swój wkład w przekazanie pieniędzy i wsparcie dzieci korzystających ze świetlicy socjoterapeutycznej Ognisko Wierzbno przy ul. Malczewskiego 52 w Warszawie. Każde napisane przez klientów centrum życzenia świąteczne zostaną wywieszone na specjalnych choinkach, a każda kartka stanowi jednocześnie cegiełkę , czyli wkład, jaki Galeria Mokotów przekaże dla podopiecznych świetlicy. W trakcie trwania akcji nie będą pobierane opłaty, a także zbierane dary rzeczowe ani pieniężne. Do dzielenia się życzeniami zachęcać będzie Agnieszka Maciąg, a w świąteczną atmosferę muzycznie wprowadzi wszystkich Sławek Uniatowski.

Więcej: http://www.galeriamokotow.pl/W/do/centre/wydarzenia

 

 

Warszawskie iluminacje z przewodnikiem

Kiedy i gdzie: sobota, godz. 16, zbiórka przed kościołem św. Anny, niedziela, godz. 16, zbiórka rondo de Gaulle’a, pod pomnikiem generała

Biuro Przewodników Skarby Warszawy zaprasza wszystkich chętnych na kolejne wycieczki po Warszawie z cyklu Odkryj Skarby Warszawy, które odbędą się w sobotę i niedzielę, 19 i 20 grudnia. Przewodnicy pokażą przepiękny o tej porze roku Trakt Królewski, wzbogacony przez liczne świąteczne iluminacje.

Wstęp 10 zł, dla dzieci do 10 lat bezpłatnie.

 

fot. Szymon Starnawski

Wege bazar

Kiedy: niedziela, 20 grudnia 2015 godz. 12.00 – 18.00

Gdzie: Wilcza 58a, Warszawa

Wege bazar, czyli święta bez karpia. Już w najbliższą niedzielę w centrum stolicy można będzie degustować wyszukane wegańskie dania, ekologiczne warzywa, świeży hummus, pyszne wegańskie ciasta świąteczne a nawet wegańskie, bezglutenowe pierogi. Nie zabraknie też pomysłów na prezenty – pyszności w słoikach czy naturalnych kosmetyków i oryginalnej w motywy odzieży którą możecie położyć pod choinką. Wstęp wolny.

Więcej: https://web.facebook.com/events/1684283281819873/

 

 

Koncert Świąteczny Singin’ Warsaw

Kiedy: niedziela, 20 grudnia 2015, godz. 19.00

Gdzie: Klubokawiarnia Kicia Kocia

Będzie wesoło, klimatycznie i muzycznie. Na scenie klubokawiarni Kicia Kocia wystąpią zespołu Youth i Adults przy fortepian usiądzie Marzena Rybak, zaś dyrygować będzie Paulina Kardas. W repertuarze znajdą się polskie i zagraniczne utwory o tematyce zimowo – świątecznej.

Wstęp wolny.

Więcej: https://web.facebook.com/events/484454638346202/

 

 

Tekst: Milena Stefańska

 

 

 

Submit a Comment