Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 14, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze pomysły na wielkanocny weekend

Najciekawsze pomysły na wielkanocny weekend
intopassion

Niewiele dni w roku całkowicie poświęcić możemy na odpoczynek w gronie najbliższych. Święta Wielkanocne to bez wątpienia czas zadumy i duchowej refleksji, który dzielimy z rodziną. Tegoroczne święta na dobre rozpoczynają także okres wiosenny – pozwolą zapomnieć o zimie i sprawią, że zaczniemy cieszyć się pięknem budzącej się do życia przyrody.

W wolne od obowiązków dni warto podjąć aktywności, które na co dzień omijamy ze względu na towarzyszący nam pośpiech.  Po poświęceniu koszyczka lub niedzielnym śniadaniu nie siadajmy  więc przed telewizorem. Wraz z dziećmi wyruszmy do miasta i skorzystajmy z atrakcji,  które oferuje nam Warszawa!

Warszawskie ZOO

Nic tak nie ucieszy najmłodszych jak możliwość obserwowania egzotycznych zwierząt. Dla dorosłych ZOO będzie z kolei ostoją ciszy i spokoju w centrum stolicy.

Czynne od 9:00 do 17:00

Ul. Ratuszowa 1/3

w1

Hangar 646

Jeżeli nie odwiedziliście jeszcze pierwszego parku trampolin w Warszawie, koniecznie nadróbcie zaległości. Ogromna przestrzeń niemal całkowicie wypełniona jest elastycznym materiałem umożliwiającym skakanie. Dzieci w stan euforii z pewnością wprawi basen, w którym zamiast wody znajdują się gąbki.

Czynne od 9:00 do 22:00 (zamknięte w Wielką Niedzielę)

Wał Miedzeszyński 646

w2

Park Rzeźby w Królikarni

Po zimowym „okresie ochronnym“ w parku należącym do Królikarni znowu podziwiać można rzeźby w pełnej krasie. Przyjemność, poza podziwianiem starannie wyselekcjonowanych eksponatów, sprawi sam spacer, otaczającymi pałac, zielonymi alejami.

Czynne 7 dni w tygodniu

Ul. Puławska 113 A

w3

Wielkanocny Targ Śniadaniowy

Wszystkim, którzy weekend chcą spędzić w świątecznej i radosnej atmosferze polecamy wybrać się na Wielkanocny Targ Śniadaniowy. Na straganach czekać będą stroiki, ozdoby i pisanki, a także zdrowe, regionalne produkty. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty.

Czynne w Wielką Sobotę od 10:00 do 17:00

Al. KEN 101 (plac obok Kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego)

w4

Park Linowy Bielany

Propozycja  dla szukających przygód i lubiących adrenalinę. Jeden z największych warszawskich parków linowych oferuje pięć tras – o różnych stopniach trudności (w tym specjalne dla dzieci) – z ponad dziewięćdziesięcioma atrakcjami.

Czynne od 11:00 do 19:00 (zamknięte w Wielką Niedzielę)

Park nie posiada adresu administracyjnego – leży na terenie zielonym przy Lasku Bielańskim. Adres przybliżony (do GPS): ul. Gwiaździsta 79A

w5

 

Tekst: Anna Har

Submit a Comment