Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 13, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze pomysły na styczniowy weekend w Warszawie

Najciekawsze pomysły na styczniowy weekend w Warszawie
intopassion

Weekend 15 – 17 stycznia zapowiada się w Warszawie niezwykle różnorodnie. Oprócz  targów mody, coś dla siebie znajdą również fani sagi o Harrym Potterze, miłośnicy gotowania oraz muzyki na wysokim poziomie. Poniżej przedstawiamy 6 najciekawszych wydarzeń najbliższego weekendu.

 

Recital Edyty Geppert w Teatrze 6.piętro

Kiedy: piątek, 15 stycznia

Gdzie: Teatr 6. Piętro

Recital jednej z najwybitniejszych osobowości polskiej piosenki – Edyty Geppert. W Teatrze 6. Piętro zabrzmią takie ponadczasowe utwory jak Jaka róża, taki cierń, Zamiast, Och życie kocham cię nad życie, Nie żałuję, czy napisany do kultowej komedii Kogel-mogel utwór Szukaj mnie. Wydarzenie uświetni wręczenie artystce Platynowej Płyty za album Nic nie muszę. Na scenie Edycie Geppert towarzyszył będzie zespół Vasie w składzie: Marcin Maroszek, Bartosz Pydynkowski, Maciej Regulski oraz Piotr Matuszczyk na fortepianie i Jerzy Szarecki na trąbce. Bilety od 120 złotych.

Więcej: https://web.facebook.com/events/722356247864703/

 

Edyta Geppert, źródło: www.polskieradio.pl

 

Mistrzostwa Polski w quidditchu

Kiedy: sobota 16 stycznia, godz. 12.00

Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Fabryczna 19

Coś dla fanów filmów i książek o Harrym Potterze. Na czym polega quidditch? Przeciwko sobie na miotłach rywalizują dwie drużyny. Mają trafić piłką do obręczy przeciwnika, znajdującej się po drugiej stronie boiska. Mecz kończy się, gdy jedna z drużyn zdobędzie złoty znicz, za co otrzyma 150 punktów. W świecie J.K. Rowling znicz był latającą kulą, którą bardzo trudno było schwytać, a jednym z najlepszych graczy był Harry Potter. W meczach przeprowadzanych w niemagicznym świecie, zawodnicy muszą zdobyć specjalny mieszek, który ma przy sobie jeden z uczestników gry. Wstęp wolny.

Więcej:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/w_sobote_rozegrane_zostana_w_warszawie_mistrzostwa_polski_w_qudditchu_to_sport_ze_swiata_harryego_pottera_342309.html

 

Gra w quidditch, źródło: www.geekandsundry.com

 

Spotkanie z Damianem Kordasem w Empiku

Kiedy: sobota 16 stycznia, godz. 14.00

Gdzie: Empik Arkadia, al. Jana Pawła II 82

W warszawskiej Arkadii odbędzie się spotkanie ze zwycięzcą IV edycji polskiego MasterChefa –  Damianem Kordasem. Wydarzenie będzie w dużej mierze spotkaniem autorskim poświęconym wydanej w 2015 roku książce Moje pyszne inspiracje, w której autor zobrazował swoją kulinarną przygodę. To prawdziwa wielka uczta smaku, a zarazem idealny przewodnik po kuchni zapewnia czytelników młody kucharz.

Więcej: https://web.facebook.com/events/998617593513583/

 

Damian Kordas, źródło: www.masterchef.tvn.pl

 

Koncert Kazika i Kwartetu ProForma

Kiedy: sobota, 16 stycznia, godz. 19.30

Gdzie: Klub Stodoła

Jedyny pięcioosobowy kwartet w Polsce (a być może i na świecie) obecnie koncentruje się przede wszystkim na własnych piosenkach. Jednak od samego początku działalności ma w repertuarze własne opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, Georgesa Brassensa, Nicka Cave’a czy Toma Waitsa.  Cechą charakterystyczną kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon i mandolina. W Warszawie muzycy zagrają w składzie: Kazik Staszewski, Przemysław Lembicz, Piotr Lembicz, Wojciech Strzelecki, Marcin Żmuda, Marek Wawrzyniak. Bilety w cenie 49 zł do kupienia na miejscu lub przez Internet na stronie Klubu Stodoła.

Więcej: https://web.facebook.com/events/472992736234058/

 

Kazik Staszewski i ProForma w Tychach, źródło: www.koncertomania.pl

 

Kabaret Ani Mru Mru w Palladium

Kiedy: niedziela, 17 stycznia, godz. 17.00

Gdzie: Klub Palladium

Marcin Wójcik, Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek, czyli skład jednego z najbardziej lubianych polskich kabaretów. Kabaret powstał w roku 1999, a Michał i Marcin, mimo że noszą to samo nazwisko, nie są ze sobą spokrewnieni. W najbliższą niedzielę w warszawskim Palladium grupa zaprezentuje swój najnowszy program Skurcz. Bilety od 65 złotych.

Więcej: http://www.teatrpalladium.com/spektakle/kabaret-ani-mru-mru/

 

Kabaret Ani Mru Mru, źródło: www.zloteprzeboje.tuba.pl

 

Targi mody Shop Local

Kiedy: cały weekend

Gdzie: Blue City, al. Jerozolimskie 179

Nowy Rok to czas na robienie nowych postanowień i porządków w swoim życiu. Warto też więc zadbać o odświeżenie swojej garderoby, wyrzucenie tego, co zbędne i kupienie tego, co przyda nam się w nadchodzącym sezonie. Targi Shop Local są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich poszukujących nowości, jakości i ciekawych rozwiązań. W wydarzeniu udział weźmie trzydziestu pięciu wystawców, którzy swoimi projektami i działaniami udowadniają, że Made in Poland oznacza dobre wzornictwo i wysoką jakość. Co ważne, Shop Local to nie tylko moda, a także okazja do zakupów i rozmowy z wystawcami z branży eko (kosmetyki), designerami oraz małymi, rodzimymi firmami produkującymi dla najmłodszych. Wstęp wolny.

Więcej: https://web.facebook.com/events/954924861252794/

 

Źródło: www.facebook.pl

Tekst: Milena Stefańska

Submit a Comment