Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 14, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze wydarzenia na weekend w Warszawie

Najciekawsze wydarzenia na weekend w Warszawie
intopassion

Wszystkich, którzy spędzają weekend w Warszawie zapraszamy na cotygodniowy przegląd najciekawszych wydarzeń. Jak zawsze coś dla siebie znajdą tu miłośnicy muzyki, mody i sztuki. W tym tygodniu naszą uwagę zwróciły też imprezy sportowe i z dziedziny nauki.

 

Wystawa Miejsce. Odsłona I

Gdzie: Galeria Foksal, ul. Foksal 1/4

Kiedy: 11 marca, godz. 18:00 (otwarcie)

W 2016 roku przypada pięćdziesiąta rocznica założenia Galerii Foksal. Z tej okazji przygotowano specjalne wystawy poświęcone motywowi miejsca. Na pierwszą z prezentowanych ekspozycji składać będą się trzy pokazy określane mianem „odsłon“. Wśród wystawiających znaleźli się, między innymi Leon Tarasiewicz, Koji Kamoji czy Zbigniew Gostomski. Wybór artystów nawiązuję do wypracowanej w Galerii tradycji, zgodnie z którą ma być ona przestrzenią służącą łączeniu odmiennych nurtów w sztuce oraz różnych pokoleń twórców.

1wek

Dzień Mózgu

Gdzie: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, ul. Chodakowska 19/31

Kiedy: 12 marca, godz. 11:00-19:00

Ci, którzy lubią zgłębiać tajniki ludzkiego umysłu, powinni wybrać się wykłady organizowane w ramach Dnia Mózgu. Co kryje się w zawiłych zakrętach organu uważanego przez naukowców za najbardziej złożony obiekt na świecie? W jaki sposób tworzy on ślady pamięciowe a w jaki mapy przestrzeni? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już w sobotę. W przerwach między prelekcjami przewidziano szereg atrakcji – skorzystać będzie można na przykład z wykrywacza kłamstw i drukarki 3D.

2wek

VINTAGE WYPRZEDAŻ na Saskiej Kępie

Gdzie: Klubokawiarnia Towarzyska, ul. Zwycięzców 49

Kiedy: 12 marca, godz. 12:00-17:00

Wielbicieli mody w stylu retro i vintage z pewnością ucieszy odbywający się w weekend targ na Saskiej Kępie.  Zima odchodzi, a wiosna zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji w Klubokawiarni Towarzyskiej na gości czekać będą przecenione ubrania. W ofercie pojawią się też hity nadchodzącego sezonu.

3.wek

Otwarcie pierwszej wrotkarni w Warszawie

Gdzie: Wrotkarnia RollerDisco, ul. Połczyńska 115

Kiedy: 12 marca, godz. 16:00-23:00

Na sobotę zaplanowano otwarcie pierwszej w Warszawie wrotkarni. Jak zapowiadają pomysłodawcy, dzień inauguracji obfitował będzie w liczne atrakcje. O dobrą zabawę zadba DJ. Czas umilą też specjalne efekty świetlne.

4wek

Koncert Lou Doillon

Gdzie: Klub Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99A

Kiedy: 12 marca, godz. 19:00

Aktorka, modelka, córka Jane Birkin i siostra Charlotte Gainsbourg, ale przede wszystkim charyzmatyczna wokalistka – Lou Dillon, Na koncercie w Warszawie zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty Lay Low. Oryginalna barwa głosu artystki uzupełniona dźwiękiem gitary akustycznej tworzą świeżą i  niekonwencjonalną całość, której warto przyjrzeć się bliżej.

5wek

Pokaz specjalny filmu Krzysztof Kieślowski: „I’m So-So“

Gdzie: Kino Muranów, ul. Andersa 5

Kiedy: 13 marca, godz. 17:00

13 marca przypada dwudziesta rocznica śmierci Krzysztofa Kieślowskiego – jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów, twórcy takich dzieł jak Przypadek, Podwójne życie Weroniki czy trylogii Trzy kolory.  Z tej okazji Kino Muranów zaprasza na specjalny pokaz filmu dokumentalnego poświęconego sylwetce artysty. Film ten to nie tylko refleksja na temat zrealizowanych produkcji i życia prywatnego, lecz także komentarz reżysera do otaczającej go rzeczywistości społecznej.

6wek

Tekst: Anna Har

Submit a Comment