Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Luty 26, 2017

Scroll to top

Top

No Comments

Najlepszy model samochodu na wakacje – rozwiązanie konkursu

Najlepszy model samochodu na wakacje – rozwiązanie konkursu
intopassion

Zakończyliśmy konkurs na najlepszy model samochodu na wakacje. Mamy 5 propozycji, które sprawdzą się podczas wakacyjnych podróży. Oto wasze typy, które postanowiliśmy wyróżnić.

VW Transporter 

Moim zdaniem najlepszym samochodem na wakacje jest kamper, chociażby poczciwy VW Transporter.
Podstawowa zaleta to oczywiście pakowność samochodu, dodatkowo dochodzą zalety każdego kampera czyli możliwośc „rozbicia” samochodu w parawan oraz wyposażenie jak kuchenka czy łazienka, które przydadzą się na wakacjach. Dodatkowa zaleta i jak dla mnie jedna z ważniejszych – podczas podróży samochód wygląda jak zwykły dostawczak więc nie rzucamy się w oczy, a cieszymy podróżą.

Krzysztof Zawadzki

Porsche 

Piękno w każdym calu koniec i kropka.

Dorota Michalska

Skoda 

Ze  Škodą bezcenne letnie chwile,

Marki inne nadal w tyle…

– Gdzieś Ty była w dni lipcowe?

Fordy zachodziły w głowę.

Fiaty ciągle się pytały:

Gdzie dziewczynka, chłopiec mały?

Opli zgraja zazdrościła,

Coś robiła moja miła?

-Słońce cudnie przyświecało,

Do wyjazdów  zapraszało.

Odpaliła mnie Rodzinka,

Tam, gdzie grill i piwa skrzynka…

W cieniu lata dumnie stałam,

Ludzkie szczęście podziwiałam.

Tatko mięsko pichcił zgrabnie,

Dzieci się bawiły ładnie.

Mamcia kocyk rozłożyła,

W ciepłej wodzie się moczyła.

Choć te chwile przeminęły,

Coś na uszko mi szepnęły:

Że najlepsza w świecie parka,

Oni oraz Škody marka…

Ona bowiem wytrzymała,

Do wojaży doskonała!”.

Daniel Mikosz 

 

Audi A4  

Najlepszy samochód na najbliższe wakacje – to oczywiście najnowsze Audi A4 (typ b8). Samochód ten jest klasyczną limuzyną, którą można komfortowo podróżować nawet w najdalszy zakątek świata. Świetne wyciszenie wnętrza, komfortowe sportowe fotele i bardzo stabilne, a jednocześnie niezbyt twarde zawieszenie sprawiają, że ciągła jazda przez nawet 10 godzin nie jest męcząca. I nie musimy się martwić o awaryjność dziecka renomowanego niemieckiego producenta. Ten wyjątkowo piękny model Audi charakteryzuje się ponadto dużą przestronnością wnętrza i wieloma sprytnie pomyślanymi skrytkami, gdzie bez problemu schowamy w lato okulary czy butelkę z orzeźwiającym napojem. Świetnie działająca klimatyzacja i dobrej jakości sprzęt audio wytworzą dla pasażerów swoistą strefę relaksu i sprawią, że po dojechaniu do celu wcale nie będziemy chcieli z samochodu wysiadać.

Jazda nowym Audi A4 to nie tylko komfort i bezpieczeństwo podróży (samochód ma 5* w teście Euro NCAP), ale też ekonomia i przyjemność z jazdy. Szczęśliwi posiadacze silnika 2.0 TFSI będą mogli uzyskać w trasie średnie spalanie na poziomie 6.5l/100km, a jednocześnie 280 KM pod maską (w mojej wersji) sprawia, że w razie potrzeby samochód przyśpiesza jak rakieta aż do 260km/h. Na dodatek, mimo że auto oferuje tak wiele, to jest wiele mniejsze niż modele A6 czy A8, dzięki czemu nie czeka nas udręka ze znalezieniem miejsca do parkowania w mieście czy zatłoczonym nadmorskim kurorcie.

Adam Strupczewski

 

Ford Mustang 

Najlepszy model samochodu na wakacje to moim zdaniem Ford Mustang. Nie jest może tak ładowny jak Van, tak komfortowy, wygodny i cichy jak limuzyna, ekonomiczny jak elektryczne auto miejskie, szybki jak inne auta ze srebrnym koniem na masce, ani nawet nie wjedzie w różne oryginalne miejsca dostępne tylko dla terenówek. Jednak pozwoli wybrać się na wakacje w wyjątkowym stylu i klimacie, przy nieodzownym nagłośnieniu v8. Jeśli już nie starczy nam pieniędzy na sztywny dach, to wakacyjny klimat i relaks doskonale uzupełni wiatr we włosach.

Dobry na wakacje, do pracy, do ślubu, na grzyby, ryby i każdą inną okazję! Po prostu najlepszy!

Jacek Zienkiewicz

FacebookTwitterPinterest

Submit a Comment