Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 19, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

TOP warszawskich wydarzeń kulturalnych w czerwcu!

TOP warszawskich wydarzeń kulturalnych w czerwcu!
WARSAW state of mind

Czerwiec upływał będzie pod znakiem muzyki, premier książkowych i wernisaży. Sprawdziliśmy, które wydarzenia są najciekawsze!

1. 3 czerwca o godzinie 18 w Galerii Raster odbędzie się wernisaż prac Michelle Rawlings A Gentle Creature. Wystawa potrwa do 1 sierpnia. To czas, w którym będziemy mogli zapoznać się z niewielkimi obrazami układającymi się w sekwencje na zasadzie stumienia zdjęć, facebookowego czy instagramowego feeda. Rawlings zapożycza i cytuje w swoich pracach zarówno różne motywy jak i gatunki malarskie. Obszarem poszukiwań autorki są obrazy kobiet i dziewczyn. Zapraszamy!

Wspólna 63

fot. dzięki uprzejmości galerii Raster

2. Od 10 czerwca do 11 lipca w Galerii BARDZO BIAŁA oglądać możemy wystawę Barbary Łuczkowiak Kolaże Instalacje Obrazy. Jej sztuka afirmuje życie, co widać w każdej pracy. Artystka jest kobietą w drodze – podróże dają jej niepoliczalną inspirację, a co jest jej wynikiem? Zobaczcie sami!

Wspólna 61/107 

fot. www.barbaraluczkowiak.pl

3. 7 czerwca o godzinie 13 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się tematyczny spacer Bim bam bom – zegary w wilanowskim pałacu. Spacer nawiązuje do estetyki barokowej, w której zegar był jednym z najczęściej wykorzystywanych motywów. Symbolizował między innymi kruchość ludzkiego życia. Chcemy więcej i już nie możemy się doczekać!

Stanisława Kostki – Potockiego 10/16

4. Zachęta Narodowa Galeria Sztuki zaprasza na premierę książki Małgorzaty Czyńskiej KOBRO. Skok w przestrzeń. Katarzyna Kobro znana głównie jako żona Władysława Strzemińskiego była awangardowa rzeźbiarką i propagatorką najnowocześniejszych rozwiązań w sztuce. Wydawało się, że o sztuce Katarzyny Kobro wszyscy na zawsze zapomnieli. Tak się jednak nie stało – po latach prace Kobro wystawiane są na całym świecie, a 10 czerwca o godzinie 18 odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Czyńską – autorką pierwszej biografii niedocenionej za życia artystki.

Małachowskiego 3

5. 13 czerwca o godzinie 13 w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia odbędzie się wernisaż prac Daniela Bauma i Pauliny Królikowskiej prezentujący ich autorski projekt Komiks Braillem i komiksy historyczne z wielkoformatowymi realistycznymi obrazami. Punktem wyjścia dla wystawy UJAWNIAMY HISTORIĘ w malarstwie, noweli graficznej i Komiskie Braillem jest tematyka historyczna. Kulminacyjnym punktem wystawy jest komiks Kiedy rozum śpi oparty o książkę Pięć lat kacetu Stanisława Grzesiuka.

Marszałkowska 21/25

6. 13 czerwca Stadion Miejski Legii Warszawa zamieni się w miejsce targów młodych projektantów. Ponad setka młodych designerów zaprezentuje swoje pomysły w niesamowitej ascetycznej, surowej przestrzeni promenad stadionu. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Organizatorzy zapragnęli odczarować jego obraz. Pragną aby stadion na stałe wpisał się w krajobraz miejski jako otwarte miejsce nie tylko dla kibiców piłki nożnej.  A to wszystko w godzinach 10 – 21!

Łazienkowska 3

7. Taniec albatrosa Geralda Sibleyrasa w Teatrze Współczesnym już 19 czerwca o godzinie 19! To opowieść o zagubionych pięćdziesięciolatkach, którzy uciekają przed kryzysem wieku średniego. Jest to bulwarowa komedia w reżyserii Macieja Englerta opowiadająca historię trójki przyjaciół – w rolach głównych między innymi znakomity Andrzej Zieliński i Agnieszka Pilaszewska. Dużym walorem sztuki są zabawane dialogi, mistrzowsko wykreowane postaci oraz sytuacje, które tak bliskie są nam wszystkim. Jak będzie wyglądał ten taniec? To trzeba zobaczyć!

Mokotowska 13

8. Marysia Sadowska w Restauracji Nowa Kuźnia! A to wszystko 24 czerwca o godzinie 20.30. Bezkompromisowa, niepokorna na scenie muzycznej od ponad 20 lat. Uwielbiamy ją za wszechstronność i łączenie takich gatunków muzycznych jak jazz, funk i pop. Sama komponuje, pisze teksty, reżyseruje teledyski. Tym razem da nam się poznać kolejny raz podczas koncertu Jazz na ulicach!

Stanisława Kostki – Potockiego 24

9. Wystawa Gdyby dwa morza miały się spotkać dostępna w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to próba uchwycenia momentu, w którym jednostki zamieniają się w podmiot zbiorowy, a indywidualne losy i pragnienia zaczynają tworzyć ruch społeczny. Jej kuratorem jest pochodzący z Kairu Tarek Abou El Fetouh. Na wystawie zobaczymy prace zarówno artystów bardzo znanych – Mona Hatoum czy Walid Raad jak również początkujących – Doa Aly czy Jumana Manna. A to wszystko do 23 sierpnia!

Pańska 3

 Walid Raad, Listy do czytelnika (1864, 1877, 1916, 1923), 2014, 2014, fot. B. Stawiarski

10.  Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego do 28 sierpnia zaprasza na wystawę Żartowniś Lengrena. Zbigniew Lengren 1919 – 2013, w której znajdują się m.in żarty rysunkowe, humor prasowy, satyryczno – humorystyczne fotorysunki, ilustracje książkowe i plakaty artysty. Wystawa przypomni kojarzoną ze Zbigniewem Lengrenem postać Profesora Filutka. Takiej wystawy przegapić nie można!

Kozia 11

Submit a Comment