Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

10 miast w Europie, które trzeba zobaczyć!

10 miast w Europie, które trzeba zobaczyć!
Anna Matyjewicz

Nie każdy jest fanem całodziennego wylegiwania się na plaży. Inni wolą aktywny odpoczynek i spędzają czas wolny na zwiedzaniu i poznawaniu historii i kultury miasta. Dlatego teraz przedstawiamy listę miast, które trzeba odwiedzić!

Paryż

Nikogo chyba nie zdziwi, że na naszej liście czołowe miejsce zajmuje Paryż. Miasto pełne klimatu, kafejek i miłości – sprawdzi się idealnie podczas wakacyjnej podróży!

 

 

Rzym

To miasto, które musimy zobaczyć, przede wszystkim ze względu na bogatą historię, a także niepowtarzalne krajobrazy. Chyba każdy chce się czasem poczuć jak Audrey Hepburn w filmie „Rzymskie wakacje”. To punkt obligatoryjny na naszej wakacyjnej (i nie tylko) mapie.

 

 

Londyn

W Europie są miasta do których po prostu trzeba pojechać. Takim właśnie miejscem jest Londyn. Z czystym sumieniem trzeba odhaczyć takie punkty jak Big Ben, Buckingham Palace, czy Muzeum Brytyjskie. Nie da się ukryć, że Londyn to prawdziwa mekka dla zakupoholików, tym bardziej w okresie wyprzedaży wyjedziemy stąd na pewno z pełną (dodatkową) walizką!

 

 

Wiedeń

Dla tych którzy kochają słodycze Wiedeń będzie miejscem idealnym – to tutaj znajdziemy liczne luksusowe kawiarnie z pysznymi deserami i kawą. Architektura tego miasta to połączenie gotyku i secesji, co powoduje że miasto nabiera wyjątkowego charakteru. To mieszanka nowoczesnego stylu z pozostałościami carskiego panowania w Wiedniu. To eleganckie miasto co roku przyciąga mnóstwo turystów.

 

 

Barcelona

Sagrada Familia, LaRambla, czy Park Güell – to miejsca, które idealnie oddają charakter Barcelony. Przepiękny park stworzony przez mistrza Gaudiego, najsłynniejsza ulica i symbol Barcelony – świątynia pokutna Świętej Rodziny. Cudowna architektura, piękna pogoda i niesamowity klimat, tak w skrócie można opisać Barcelonę.

 

 

Amsterdam

Amsterdam to niewielkie miasto. Pierwszą zasadą po przyjeździe jest zmiana samochodu na rower. Teraz wystarczy pokrążyć po ulicach tego miasta, by dokładnie poznać jego charakter. Warto odwiedzić najsłynniejszy most w mieście Magere Brug, a także liczne kościoły i muzea.

 

 

Berlin

Można śmiało stwierdzić, że Berlin to miasto artystów. Sztuka uliczna towarzyszy nam na każdym kroku i praktycznie w każdej dzielnicy.  To miasto nowoczesne. Będąc tutaj po raz pierwszy warto zobaczyć obligatoryjne punkty turystyczne, jednak za kolejnym razem należy spacerować ciasnymi uliczkami, bo tutaj każdy zakamarek to jakieś niezwykłe miejsce. Nie wspomnę już o niezliczonej liczbie second-handów i oryginalnych kawiarni.

 

 

Budapeszt

Stolica Węgier stanowi wielki ośrodek kulturalny i naukowy (liczne muzea, galerie, teatry i opera). Dlatego spędzając czas w mieście należy przejść się  Váci utca, czyli najbardziej znanym „deptakiem” z drogimi, markowymi sklepami i odwiedzić Zamek Królewski w Budzie, który wpisany został na listę obiektów światowego dziedzictwa kultury! Tak to idealne miejsce, dla miłośników kultury.

 

 

Praga

Praga to idealne miasto na weekendowy wypad. Klimatyczne lokalne knajpki z czeskim piwem i knedliczkami w menu. Na turystów czekają liczne zabytki i muzea, piękne uliczki (jak z bajki). Będąc w tym mieście należy koniecznie przejść sławnym mostem Karola i odwiedzić wąziutką Złotą Ulicę!

 

 

Sztokholm

To zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miast Skandynawii.. Jedną z największych atrakcji turystycznych Sztokholmu jest pałac Drottningholm, opisywany jako szwedzki Wersal. Natomiast najpiękniejszą panoramę tego miasta podziwiać możemy na szczycie 155-metrowej wieży telewizyjnej Kaknastornet. Tak więc czas na Sztokholm!

 

Submit a Comment