Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

10 najchętniej czytanych tekstów 2016 roku

10 najchętniej czytanych tekstów 2016 roku
Paulina Grabara

Początek roku to czas rankingów i podsumowań – my dziś zebraliśmy dla Was najchętniej czytane artykuły w 2016 roku.

 

#1 OLD FASHION – drink mocno wytrawny

Prawdziwy klasyk – pierwsze przepisy pochodzą z końca XIX wieku, a sam drink uważany jest za jeden z kilku podstawowych napojów mieszanych. Został on rozpowszechniony w Stanach w czasach prohibicji, wtedy też zaczęto do klasycznych składników – burbonu i angostury –  dodawać skórkę pomarańczy, aby zamaskować zapach alkoholu.

Michał Grabara o najbardziej stylowym drinku.

Czytaj:

Old fashioned – drink mocno wytrawny

 

 

#2 Najpiękniejsze miejsca we Francji

Za co kochamy Francję? Na pewno za cudowne smaki, krajobrazy i klimat. Francja to także różnorodność. Każdy region zachwyca czymś innym. Od typowych folklorystycznych wiosek, winnic, po Lazurowe Wybrzeże, aż do całkowicie modernistycznego miasta. Połączenie gór, morza, dopełnione znakomitą kuchnią. To właśnie ta różnorodność sprawia, że to kraj do którego chętnie się wraca.

Ania Matyjewicz o pięknie francuskich regionów.

Czytaj:

Najpiękniejsze miejsca we Francji

 

 

#3 5 ulubionych miejsc z goframi w Warszawie

Gofry to chyba dla wszystkich smak dzieciństwa. Uwielbialiśmy te z dużą ilością bitej śmietany i owocowymi dodatkami. Dlatego chętnie cofnęliśmy się do przeszłości i na nowo odkryliśmy miejsca z najlepszymi goframi w Warszawie.

Czytaj:

5 ulubionych miejsc z goframi w Warszawie

 

 

#4 Francuskie śniadanie

Bagietki, croissanty, brioche. Francuskie pieczywo to już symbol. O typowe francuskie śniadanie, receptury i francuską kuchnię w Polsce Ania Matyjewicz pyta Justynę Kosmalę – właścicielkę bistro Charlotte, która paryski klimat przeniosła na warszawskie ulice.

Czytaj:

Francuskie śniadanie

 

 

#5 4 Najfajniejsze ulice Nowego Jorku

Subiektywny wybór 4 najfajniejszych ulic Nowego Jorku. Paulina Grabara pisze, że lubi wszystko co małe, lokalne, kameralne, nastrojowe i przytulne: księgarnie, sklepy, concept story, restauracje, kawiarnie i bary. No i oczywiście galerie, choć te czasem lubi też duże (jak MET w Nowym Jorku). To było punktem wyjścia by wybrać swoje ulubione ulice w Nowym Jorku.

Czytaj:

4 najfajniejsze ulice Nowego Jorku – bardzo subiektywnie!

 

 

#6 TOP 10 KRETA

Tarasy na dachach w Chania, ukryte między skałami plaże. Kręte drogi, skaczące po zboczach kozice. Faszerowane pomidorami i fetą kalmary w restauracji przy samej zatoce. Górskie jeziora i wioski. Tawerny przy drodze. I uśmiechnięci mieszkańcy tej bajecznej wyspy.

Paulina Grabara przedstawia swoje subiektywne TOP 10 Krety.

Czytaj:

KRETA – TOP 10

 

 

#7 Włoskie wakacje Apulia

Apulię bardzo łatwo znaleźć na mapie. Położona jest na „obcasie włoskiego buta”. To rejon bardzo zróżnicowany –  od równin porośniętych drzewami oliwnymi i plaż nie gorszych niż na Dominikanie, poprzez parki narodowe do kompleksów jaskiń.

Magda Gościk o swojej cudownej podróży do Apulii.

Czytaj:

Włoskie wakacje – Apulia

 

 

#8 Śniadanie w Trójmieście

Gdzie w Trójmieście zjeść pyszne śniadanie? Specjalnie dla Was Ania Matyjewicz pisze, gdzie zjemy frittatę warzywną, w którym lokalu czekają na nas gorące panini, a dokąd warto się wybrać na bezglutenowe racuchy.

Czytaj:

Śniadanie w Trójmieście

 

 

# 9 Najlepsze bary w Warszawie

Życie nocne Warszawy kręci się wokół barów serwujących przeróżne, ciekawe drinki, piwa, czy shoty. Wśród szerokiej gamy lokali wybraliśmy swoje ulubione.

Czytaj:

Najlepsze bary w Warszawie

 

 

#10 Najlepsze światowe blogi modowe

Lubimy obserwować co dzieje się w świecie mody, dlatego często przeglądamy zagraniczne blogi modowe, które wyróżnia przede wszystkim odwaga i innowacja w doborze stylizacji. Dlatego postanowiliśmy zaprezentować listę naszych ulubionych blogów.

Czytaj:

Najlepsze bary w Warszawie

Save

Submit a Comment