Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Wrzesień 16, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

18 dołków dla mistrzów

18 dołków dla mistrzów
intopassion

Trend na grę w golfa już nie zaskakuje, gdyż sport ten zyskuje na popularności. W Polsce powstaje coraz więcej mistrzowskich pól golfowych łączących naturalne walory krajobrazu oraz uroki lokalizacji.  

Warmia i Mazury: Mazury Golf & Country Club

Projekt pola to dzieło, wykonane przez najstarszą na świecie firmę architektów pól golfowych Hawtree Ltd. z Wielkiej Brytanii z Martinem Hawtree na czele. Pole golfowe Mazury Golf & Country Club jest pierwszą realizacją Hawtree Ltd. we wschodniej części Europy. Głównym założeniem projektu było wykorzystanie naturalnej urody warmińskiego krajobrazu. Zarówno różnorodność ukształtowania pola, jak i urokliwa lokalizacja stanowią interesujący punkt dla graczy- doświadczonych, jak i początkujących. A naturalne i sztuczne przeszkody sprawiają, że miejsce to zalicza się do najciekawszych, ale i najtrudniejszych lokalizacji w Polsce. 

 

Mazowsze: Sobienie Królewskie Golf & Country Club

Pole golfowe w podwarszawskich Sobieniach- Jeziory zostało zaprojektowane przez angielską pracownię architektoniczną Ford Golf Design Group. Realizacja inspirowana była polami typu angielskiego. Sobienie Królewskie to harmonijne połączenie oryginalnego krajobrazu Mazowsza z precyzyjnie zaprojektowanymi dołkami, nawiązującymi do wietrznych wybrzeży Szkocji. Pole to docenią uważni gracze, natomiast początkujący mogą zaskoczyć liczne pułapki zastawione przez projektantów.

Małopolska: Kraków Valley Golf

Krakow Valley Golf & Country Club to położone w południowej części Polski, 18-sto dołkowe pole golfowe. Jego projekt to dzieło jednego ze znanych architektów golfowych – Ronalda Freama z Kaliforni. O lokalizacji zadecydowały dwa czynniki jurajski krajobraz oraz sąsiadujące z polem tereny Jurajskich Parków Krajobrazowych. Walory makroregionu przekładają się na charakterystykę pola: zróżnicowanie topograficzne, szerokie, pofałdowane fairway’e, głębokie bunkry. Widok rozciągający się z osadzonego na granicy gęstego lasu pola golfowego, wkomponowanego w krajobraz okresu ery mezozoicznej robi duże wrażenie.

Śląsk: Rosa Private Golf Club

Pole golfowe w Konopiskach to inwestycja powstała przy realizacji projektu architekta Hansa – Georga Erhardta, projektanta wiedeńskiej pracowni Fontana GC w Baden. Prace wymagały przesunięcia 1000 000 m sześciennych ziemi, aby stworzyć krajobraz kompleksu, urozmaicony kaskadami zbiorników wodnych o powierzchni 14 ha. Stworzona w ten sposób różnica poziomu wód w jeziorach gwarantuje osiągniecie wysokiego poziomu gry.

Czytaj także:

„W piłkę może grać każdy, w hokeja nieliczni” -rozmowa z Patrykiem Wąsińskim, kapitanem drużyny hokeja Legia Warszawa

Co to jest Bikram joga?

Submit a Comment