Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

20. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW

20. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW
intopassion

Już 6. kwietnia w warszawskim kinie Praha startuje 20. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW. Festiwal potrwa do 13 kwietnia. WIOSNA FILMÓW jest jedną z najciekawszych imprez kulturalnych w Warszawie, daje widzom możliwość zobaczenia najlepszych filmów, nagradzanych na festiwalach filmowych na całym świecie.

W tym roku, zaledwie dwa miesiące po premierze festiwalowej, na Wiośnie Filmów będzie można zobaczyć uhonorowany nagrodą za scenariusz i nagrodą Jury Ekumenicznego na tegorocznym Berlinale film „Droga krzyżowa” w reżyserii Dietricha Brüggemanna.

20. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW to impreza, która po raz drugi zagości w warszawskim kinie Praha. W ubiegłym roku w projekcjach festiwalowych wzięło udział ponad 10 tysięcy widzów,  którzy obejrzeli blisko 70 filmów, w tym dwóch laureatów festiwali w Wenecji oraz w Berlinie: „Pietę” Kim Ki Duka i „Pozycję dziecka” Calina Petera Netzera.

Widzowie zobaczą filmy pogrupowane w specjalne festiwalowe sekcje. Najwięcej emocji na pewno wywołają filmy z cyklu: Zwycięzcy Międzynarodowych Festiwali i Najlepsi Reżyserzy Międzynarodowych Festiwali. Inne sekcje również brzmią zachęcająco: Nagrody FIPRESCI, Faworyci Publiczności, Wybitne Kreacje Aktorskie, Festiwalowe Odkrycia.

Na festiwalu nie zabraknie również kina polskiego. Organizatorzy zamierzają pokazać filmy, które rozsławiły polską kinematografię na międzynarodowych festiwalach.

 

Kino Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

 

 Czytaj także: 

A Wy macie swoje ulubione filmy o miłości?

Nowy Jork w filmie

Barcelona w filmie

Submit a Comment