Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 12, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze wydarzenia na wiosenny weekend w Warszawie

Najciekawsze wydarzenia na wiosenny weekend w Warszawie
intopassion

Pogoda wreszcie zachęca do wychodzenia z domu. Dla wszystkich, którzy chcą wykorzystać wiosenną energię, przygotowaliśmy subiektywny wybór pięciu najciekawszych wydarzeń weekendu. Lubicie muzykę elektroniczną? Interesujecie się filmem lub modą? A może kochacie jeździć na rowerze lub jesteście fanami… papieru?  W stolicy na pewno nie będziecie się nudzić!

Kiasmos. Koncert

Gdzie: Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22

Kiedy: 15 kwietnia, godz. 19:00

W Progresji Music Zone odbędzie się pierwszy i jedyny w Polsce koncert grupy Kiasmos. Specjalizujący  się w nastrojowym ambiencie duet tworzą: Islandczyk Olafur Arnalds oraz pochodzący z Wysp Owczych Janus Rasmussen. Obu artystów fascynuje elektronika. Pierwszy z członków, którego nagrania wykorzystywane były przy takich produkcjach, jak „Igrzyska Śmierci“ czy „Broadchurch“, urozmaicił projekt o minimalistyczne brzmienie pianina, drugi sięgnął po popowe brzmienia. Finalny efekt ciężkiej pracy w postaci debiutanckiego albumu okazał się zaskakujący dla samych twórców – to materiał głębszym i  bardziej emocjonalnym niż pierwotnie zakładali.

w1

14. Festiwal Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi „Łodzią po Wiśle”

Gdzie: Iluzjon Filmoteki Narodowej, ul. Narbutta 50A

Kiedy:  15-16 kwietnia

Już po raz czternasty Szkoła Filmowa w Łodzi zabierze swoje filmy do Warszawy. Niezwykłe święto młodych twórców to okazja do zobaczenia etiud fabularnych, operatorskich czy dokumentalnych. Na publiczność czekają pokazy premierowe, w tym prace dyplomowe. Głównym założeniem Festiwalu „Łodzią po Wiśle“, od początku jego istnienia, jest promocja studentów PWSTiF oraz stworzenie przestrzeni służącej do wymiany opinii. Pierwsze konfrontacje z szerokim gronem odbiorców dają młodym artystom do myślenia i zmuszają do spojrzenia na własne dzieła z innej perspektywy.

w2

Niech Żyje Papier!

Gdzie: Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1

Kiedy: 16 kwietnia, godz. 10:00-20:00

Ne ulega wątpliwości, że rola i użyteczność papieru we współczesnym świecie ulega zmianie. Książki zamieniamy na e-booki a szkicowniki na tablety. Czy jesteśmy jednak gotowi na całkowite poddanie się dyktatowi nowych technologii? Jeżeli nie wyobrażacie sobie poranka bez gazety, a popołudnia bez lektury w formie tradycyjnej, wybierzcie się na jednodniowy festiwal papieru. Na przybyłych gości czekają wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne oraz targi, podczas których zaprezentują się najlepsi polscy producenci artykułów papierniczych.

w3

Targi Mody Vintage

Gdzie: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28

Kiedy: 16 kwietnia, godz. 12:00-17:00

Szukacie ubrań w stylu retro? Marzycie o oryginalnej sukience z lat 60.  lub unikatowej bluzie adidasa z lat 80.? Odwiedźcie kino Luna! Targi Mody Vintage to okazja do wyszukania prawdziwych perełek. Wystawcy chętnie doradzą i odpowiedzą na pytania dotyczące historii sprzedawanych artykułów. Jeśli zdecydujecie się na zakupy, możecie mieć pewność, że na ulicy nie spotkacie osoby wyglądającej tak samo jak Wy.  Warto zajrzeć, by przekonać się, że istnieje alternatywa dla popularnych sieciówek,

w4

Bike and Fashion – targi rowerowe

Gdzie: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25

Kiedy: 17 kwietnia, godz. 11:00-19:00

Wszystkim rowerzystom polecamy wybrać się do Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. W niedzielę przestrzeń budynku zamieni się w raj dla miłośników pojazdu na dwóch kółkach. Targi to doskonała okazja, żeby nabyć nowy sprzęt. Wśród wystawianych produktów znajdą się zarówno holendry, składaki jak i ostre koła oraz cruisery. Do asortymentu trafią też dodatki, części, akcesoria oraz gadżety. Nie zabraknie strefy modowej, w której czekać będą nie tylko ubrania na rower.

w5

Tekst: Anna Har

 

Submit a Comment