Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Smaki Gdańska

Smaki Gdańska
intopassion

„Smaki Gdańska” to antologia starannie wybranych dań i wyselekcjonowanych restauracji, które pozwolą poznać tradycję, specyfikę i bogactwo kulinarne Gdańska.

 

 

To projekt, który ma ułatwić mieszkańcom i turystom odkrycie doskonałych dań, produktów i miejsc, które współcześnie tworzą tożsamość kulinarną Gdańska. Podpowiadamy miejsca, które zaspokoją nie tylko apetyt, ale także pobudzą ciekawość tradycyjnych potraw, których nigdzie indziej nie spotkacie!

 

Papiieroovka - Śledź marynowany w soku z buraka, jabłko, buraki, chrzan, puder z polskiej kiełbasy

 

Powszechnie wiadomo, że wiele miast chlubi się ofertą kulturalną, zabytkami czy muzeami, ale niewiele z nich wyróżnia unikatowa tożsamość kulinarna. Gdańsk czerpie z tradycji pełnymi garściami!

Coraz częściej podróżując w poszukiwaniu emocji, kolekcjonujemy wyjątkowe wrażenia, które podkreślają koloryt miejsca i jego wyrazisty charakter. Mamy nadzieję, że lokalna kuchnia prezentowana w Smakach Gdańska zachwyci niepowtarzalnym smakiem i aromatem oraz wzbogaci wspomnienia z Gdańska.

Wszystkie polecane przez nas restauracje są obecnie poddawane certyfikacji. W każdej z nich już wkrótce znajdziecie dania oznaczone logo „Smaki Gdańska”, które staną się oficjalnie wizytówką kulinarną miasta.

Odkrywanie Smaków Gdańska najlepiej zacząć od strony internetowej  http://gdansk.pl/smakigdanska/ 

Odwiedzając Gdańsk osobiście warto natomiast zajrzeć do punktów informacji turystycznej, w których dostępny jest bogato ilustrowany przewodnik „Smaki Gdańska”, zawierający smaczne opisy poszczególnych miejsc i serwowanych w nich dań.

 

przewodnik

Ritz

Z Innej Parafii

Mercato - pierogi, ser, szpinak, ziemniak

 

 

Submit a Comment