Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

3 ZINNEN DOLOMITES

3 ZINNEN DOLOMITES
intopassion

Przygotowania na obszarze narciarskim 3 Zinnen Dolomites, położonym w samym sercu włoskich Dolomitów, idą już pełną parą. Tak jak w poprzednich latach, tak i również tej zimy, południowo-tyrolski kurort narciarski będzie pierwszym otwartym w całych Dolomitach. Dzięki najbardziej wydajnemu systemowi tworzenia sztucznego śniegu w całych, północnych Włoszech, możemy być pewni, że nic nie opóźni punktualnego rozpoczęcia sezonu narciarskiego. System ten dowiódł już bowiem swej wartości ostatniej zimy.

Współpraca

Bądź na bieżąco: FB intopassion, IG into_passion, stań się częścią STYLISH PAPER i intopassion – wesprzyj projekt na patronite.pl/intopassion i otrzymaj nowy, letni numer STYLISH PAPER.

Początek sezonu będzie miał miejsce 16 listopada, kiedy to uruchomione zostaną kolejki linowe na Passo Monte Croce, a zaraz za nimi, bo już dwudziestego trzeciego listopada ruszą te w Signaue i w Coda Rossa. Cały teren narciarski zostanie oddany do użytku i otwarty dla odwiedzających już trzydziestego listopada. Wtedy swojego otwarcia doczeka się także nowy, ośmiokrzesełkowy wyciąg Hasenköpfl w Monte Elmo. Odpinany wyciąg krzesełkowy z ogrzewanymi siedzeniami i składanym dachem zapewnia absolutny komfort przejazdu i pozwala na podziwianie najpiękniejszych widoków w całym kurorcie narciarskim, z największego na świecie, kamiennego zegara słonecznego. Stoki narciarskie na Monte Elmo zostały poszerzone i ulepszone podczas tego lata i mają zająć miejsce wśród najbardziej popularnych na całym obszarze zjazdowym. Nasze stoki narciarskie Monte Elmo, trudne są obecnie do rozpoznania. Inwestycje ostatnich lat, dokonały cudu, sprawiając, że stoki wyglądają jak nowe” mówi Mark Winkler, będący dyrektorem zarządzającym w 3 Zinnen AG.

Kolejną, główną atrakcją dla wszystkich odwiedzających jest nowa nartostrada – Moso-Sesto. Dla narciarzy, którzy pragną uniknąć stromych zjazdów na Stiergarten i niepopularnego stoku Kristler na Monte Elmo, nowe połączenie narciarskie stanowi świetną alternatywę. Nawet najmłodsi czy też najmniej doświadczeni narciarze mogą poczuć się tam pewnie. „Nasza szeroka oferta kierowana do rodzin została znacznie poszerzona i ulepszona na tym szlaku. Teraz rodziny mogą doświadczyć jazdy po aż pięciu połączonych ze sobą górach i aż 115 kilometrach tras narciarskich, nie napotykając żadnych problemów”  przekonuje Mark Winkler. 

Jakie jeszcze atrakcje czekają na odwiedzających stoki narciarskie na samym początku tego sezonu?

Od trzydziestego listopada tego roku, do szóstego stycznia 2020 roku obszar narciarski w 3 Zinnen Dolomites zostanie raz jeszcze, jedynym na świecie kurortem otulonym bajkowym, świątecznym odzieniem, osadzonym w pokrytych śniegiem, wpisanych na listę światowego dziedzictwa, narodowego UNESCO Dolomitach.

Obok specjalnych, świątecznych potraw, odwiedzający mogą spodziewać się także takich atrakcji jak: drzewko z tysiącem migoczących gwiazdek, urząd pocztowy dzieciątka Jezus, gigantycznego, adwentowego wieńca czy też renifera Rudolfa wraz z jego saniami pełnymi prezentów. W tym wszystkim chodzi tylko o to, aby móc chociaż raz do roku znów poczuć się jak dziecko.

Najlepsze narciarskie zawody, także doczekają się swojego powrotu do 3 Zinnen Dolomites tej zimy. Od 21 do 22 grudnia 2019 roku, po raz jedenasty w Monte Baranci odbędzie się rywalizacja o Puchar Świata Audi FIS Ski Cross. Żadne inne miejsce nie było gospodarzem dla tak wielu wyścigów Mistrzostw Świata, dlatego też San Candido nazywane jest z pełnym przekonaniem „klasykiem” wśród miejsc goszczących wyścigi narciarskie.

Pod osłoną wielkiego otwarcia sezonu narciarskiego, a także świątecznego zapewnione będą też niespodzianki dla wszystkich w kurorcie narciarskim 3 Zinnen. Jeżeli zarezerwuje się pobyt czterodniowy, opłata zostanie pobrana tylko za trzy noclegi! Alternatywnie przy pobycie ośmiodniowym, koszt będzie równoważny sześciu dniom noclegowym. Jedyną rzeczą pozostającą do zrobienia jest  już tylko oczekiwanie na odpowiednie temperatury, aby móc wprawić ponad czterysta armatek śnieżnych w ruch i otulić stoki narciarskie 3 Zinnen Dolomites najpiękniejszą zimową powłoką, tak aby już od połowy Listopada wszystko było gotowe na powitanie pierwszych narciarzy, w prawdopodobnie najpiękniejszym zakątku w całych Alpach.

Family 1_(c)M. Kottersteger

 

Family_(c)M. Kottersteger

Hasenköpfl

Ski 1_(c)M. Kottersteger

Ski 2_(c)M. Kottersteger

Ski_(c)M. Kottersteger

www.wisthaler.com - Harald Wisthaler

www.wisthaler.com - Harald Wisthaler

Submit a Comment