Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 25, 2024

Scroll to top

Top

5 książek na wakacje

5 książek na wakacje
Anna Matyjewicz

Niezawodna rozrywka w trakcie podróży to dobra książka. Na wakacje najlepsza jest ta lekka i przyjemna. Dlatego wybraliśmy kilka pozycji, które umilą wielogodzinne podróże.

Paryż na widelcu. Sekretne życie miasta, Stephen Clarke

To przezabawny przewodnik po Paryżu według Stephena Clakrke’a. Nie znajdziecie tu nudnych historycznych opisów. Autor zabiera nas w podróż po zakamarkach Francji do których turyści zwykle nie trafiają.Tym bardziej książka jest pozycją obowiązkową, dla tych, którzy wybierają się do Paryża.

 

 

Kocham Nowy Jork, Isabelle Lafléche

To opowieść o młodej, energicznej prawniczce z Paryża, która trafia do nowojorskiej kancelarii i bardzo szybko przekonuje się, że biurowe życie to istny wyścig szczurów pełen intryg. We wszystkich kłopotach nie zawodzi jej jednak optymizm i perfumy Diora w torebce. To lekka, przyjemna i zabawna powieść z optymistycznym zakończeniem.

 

 

Dobre Wychowanie, Amor Towles

To idealna powieść dla fanów „Śniadania u Tiffany’ego” i „Wielkiego Gatsby’ego”. Dobre wychowanie przenosi nas w czasie – do szalonego Nowego Jorku lat trzydziestych. To historia młodej dziewczyny, która musi odnaleźć się w świecie intryg i pieniędzy. Dobre wychowanie to czarująca opowieść w stylu retro.

 

 

Dzikie wybrzeże. Podróż skrajem Ameryki Południowej, John Gimlette

Przyszedł czas na powieść podróżniczą. W tej kategorii polecamy książkę Johna Gimlette, która otrzymała nagrodę im. Williama Dolmana dla najlepszej książki podróżniczej. Ta podróż przeniesie nas do dalekich indiańskich wiosek, kryjówek zbiegłych niewolników i kolonii karnych i utopijnej osady sekty Świątynia Ludu. Najpiękniejsze krajobrazy zapomnianych zakątków świata!

 

 

Oto jest Paryż,  Miroslav Šašek

Znowu polecamy Paryż, tym razem w zupełnie innym wydaniu. To pierwszy tom kultowej już serii książek dla dzieci o miastach świata – aż 18 tytułów. Pierwszy pojawił się już w Polsce i zabiera nas w cudowną podróż do Paryża lat 60.