Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

5. LEICA STREET PHOTO

5. LEICA STREET PHOTO
WARSAW state of mind

Zapraszamy do udziału w piątej edycji konkursu Leica Street Photo organizowanego przez Leica Camera Poland. Konkurs skupia się na fotografii ulicznej, niepozowanej, migawkowej. Dwadzieścia najlepszych zdjeć zostanie zaprezentowanych na wystawie pokonkursowej w Leica Gallery Warszawa.

 

Kolejne edycje wystawy przedstawiają różnorodne odsłony street photography. Laureaci konkursu poza wystawą w Leica Gallery otrzymają odbitkę ojca polskiej fotografii ulicznej Bogdana Dziworskiego. Zgłoszenia można nadsyłać do 23 sierpnia.

5. Leica Street Photo to konkurs skierowany do wszystkich zainteresowanych street photo. Jak czytamy w komunikacie prasowym „Uchwyć decydujący moment, zamknij historię w jednym zdjęciu i zgłoś się do udziału w prestiżowym konkursie. Na zwycięzców czeka prezentacja w galerii, odbitka kolekcjonerska Bogdana Dziworskiego, a kto wie czy nie kariera międzynarodowa? Kliku laureatów poprzednich edycji Leica Street Photo zostało później nagrodzonych międzynarodowych konkursach takich jak World Press Photo czy Leica Oskar Barnack Award”.

Konkurs rozgrywa się na fanpage’u Leica Camera Poland w serwisie społecznościowym Facebook. Dedykowana aplikacja pozwoli w prosty sposób dodać zdjęcia do konkursowej puli, udostępnić je znajomym, a także polubić i skomentować inne nadesłane prace. Z tej żywej, wirtualnej galerii jury wyłoni 20 najciekawszych prac.

Każdy z uczestników może nadesłać od 1 do 5 fotografii.

Technika wykonania fotografii jest dowolna, wszystkie prace powinny powstać po 1 lipca 2014, a tematyka musi mieć związek z fotografią uliczną.
Zgłoszenia: 5-leica-street-photo

Prace można zgłaszać do 23 sierpnia 2015 do godziny 23:59. Wyniki ogłoszone zostaną nie później niż 1 września.
Wernisaż wystawy zwycięzców odbędzie się 4 września o godz 20.00.

 

 

 

3 NASZE ULUBIONE ZDJĘCIA Z ZESZŁOROCZNEJ EDYCJI!

 

Robert Mainka

 

Adrian Jaszczak

 

Krzysztof Bednarski

 

Submit a Comment