Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

5 obowiązkowych przystanków w Holandii

5 obowiązkowych przystanków w Holandii
Anna Matyjewicz

Pierwsze skojarzenie z Holandią? Kraj tulipanów, wiatraków, sera i wszechobecnych rowerów! Holandia to kraj wyjątkowy- łączy w sobie malownicze krajobrazy wsi z nowoczesnymi miastami. Będąc w Holandii warto zatrzymać się w kilku miastach.

Amsterdam

Obowiązkowym przystankiem jest oczywiście Amsterdam, nazywany Wenecją Północy. Miasto przepełnione jest kulturą – pełne galerii, teatrów, gdzie kultura łączy się z awangardą, dzielnicą czerwonych latarni, gdzie mimo wszystko panuje pełna harmonia. Powodem do odwiedzenia Amsterdamu może być Muzeum Van Gogh’a lub Rijksmuseum ze wspaniałymi zbiorami malarstwa niderlandzkiego i cała atmosfera miasta. Należy pamiętać jedną główną zasadę – Amsterdam zwiedzamy na rowerze, często zbaczając z zaplanowanej trasy.

 

 

Alkmaar 

Tak zwana stolica żółtych serów. Warto przyjść tu na Targ serowy, który jest główną atrakcją dla turystów. Piątkowy targ swoją tradycją sięga aż do 1365 roku. A skosztować tu można przeróżnych rodzajów serów. To na pewno miasto z klimatem.

 

 

Rotterdam

To jedno z najbardziej nowoczesnych miast Holandii. Drapacze chmur, najlepsze domy handlowe, nowoczesne sklepy, piękny port, gdzie turystów na przejażdżkę zabierają statki pasażerskie.

 

 

Haga

Stolica administracyjna Holandii jest kolejnym przystankiem, o którym nie możemy zapomnieć. Miasto jest siedziba rządu, parlamentu, Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości i tu też mieszka królowa Beatrix. Warte odwiedzenia jest Binnehof czyli siedziba parlamentu i rządu, a także muzeum malarstwa.

 

 

Delft

To miasto zachowało swój średniowieczny klimat. Spacer po starym mieście, należy do jednej z przyjemniejszych czynności, ponieważ podziwiać możemy piękną architekturę. Liczne sklepy oferują niebieską porcelanę z Delft, czyli tak zwaną delficką porcelanę. Piękne i urokliwe miasto, które trzeba zobaczyć.

 

 

Submit a Comment