Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

5 ulubionych restauracji w Krakowie

5 ulubionych restauracji w Krakowie
Anna Matyjewicz

No i padło na Kraków. Często odwiedzamy to miasto, dlatego postanowiliśmy przeprowadzić ankietę i dowiedzieć się, jakie są wasze ulubione restauracje – właśnie w Krakowie. Wśród wielu propozycji przedstawiamy 5 miejsc, które otrzymały najwięcej głosów: Yellow Dog, Siła Smaku, Zazie Bistro, Youmiko Sushi, Charlotte KrakówKilka słów o nich.

Yellow Dog

Na ulicy Krupniczej w Krakowie znajduje się restauracja Yellow Dog. Nowoczesna, eksperymentująca z kuchnią azjatycką. Miejsce prowadzone jest przez energiczne małżeństwo kucharzy. Koncept Yellow Dog to nie tylko restauracja, ale także warsztaty kulinarne, kolacje degustacyjne, produkty, ogród kulinarny właścicieli, a niedługo muvbox i food track! My już jesteśmy ciekawi i z chęcią odwiedzimy to miejsce!

ul. Krupnicza 9, Kraków

 

Siła Smaku

Jest takie miejsce, między Kazimierzem a Starym Miastem, gdzie na pędzących smakoszy zawsze czeka coś dobrego. Chrupiące tosty z delikatnym, wędzonym łososiem, czy tortille – pyszne mięso, warzywa i aromatyczny sos. Przy najbliższej okazji chętnie odwiedzimy to miejsce!

ul. Wielopole 14, Kraków

 

Zazie Bistro

To restauracja, w której skosztujemy kuchni francuskiej. W menu lokalu znajdziemy takie dania jak: suflet serowy z  sałatką z łososiem, winogronami i serem Fourme  d’Ambert, mule w sosie winno-śmietanowym, czy zapiekanka z kozim serem, suszonymi pomidorami i szpinakiem. Bardzo przyjemny wystrój, pyszne dania i wino sprawiają, że miejsce cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Krakowa. Z chęcią wybierzemy się na ulicę Józefa 34!

ul. Józefa 34, Kraków

 

Youmiko Sushi

To niewielki bar w centrum miasta. W tym klimatycznym miejscu zjemy podobno najlepsze sushi w mieście! Menu obejmuje różne rodzaje sushi – od Hosomaki, po Uramaki i Nigiri. My polecamy i z pewnością nie pominiemy tego miejsca.

ul. Szczepańska 7, Kraków

 

Charlotte 

Charlotte to miejsce z klimatem. Wypiekane na miejscu świeże pieczywo przygotowywane w oparciu o tradycyjną francuską recepturę, do tego pyszna kawa lub wino. Tu można zjeść kanapki na ciepło lub zimno, tarty, czy chrupiące croissanty. Do tego proste wnętrze, z ogromnym dużym drewnianym stołem. Kraków i Charlotte to połączenie idealne.

Plac Szczepański, Kraków

 

Czytaj także:

Wywiad ze współwłaścicielką Charlotte – Justyną Kosmalą

Ulubione restauracje w Gdańsku

5 ulubionych miejsc na kawę w Warszawie

5 ulubionych miejsc na lunch we Wrocławiu

 

Submit a Comment