Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Grudzień 4, 2023

Scroll to top

Top

No Comments

AfryKamera 2013 – uroczyste otwarcie

AfryKamera 2013 – uroczyste otwarcie
intopassion

Pół tysiąca osób pojawiło się na uroczystym otwarciu VIII edycji Festiwalu Filmów Afrykańskich – AfryKamera 2013. Dwie sale kinowe wypełnione po brzegi, w których zaproszeni goście mogli zobaczyć premierowy pełnometrażowy dokument Edwarda Porembnego „Madame Tyson”.

Kino Luna już od samego wejścia przepełnione było afrykańskim klimatem. Po pierwsze – muzyka na żywo najlepszego bębniarza djembe i dundun – Gwinejczyka Gaspara Condo, oraz pokaz walk zapaśników,uczniów Wojciecha Luto. Te atrakcje były wprowadzeniem do gwoździa programu jakim był premierowy pokaz filmu dokumentalnego Edwarda Porembnego „Madame Tyson”. Przed filmem można było zobaczyć również prezentację portalu INTOpassion, który był patronem medialnym wydarzenia.

Film „Madame Tyson” to dokument o Senegalskich zapasach. Główna bohaterka – sławna polityk i zarazem pierwsza kobieta promująca walki – Ndeye Ndiaye Tyson oraz dwóch młodych Senegalczyków – Modou i Thiam. Pomimo analfabetyzmu, Ndeye Ndiaye Tyson stała się w Senegalu znaną osobą, a także wzorem do naśladowania. Kolejni bohaterowie w filmie to łodzi Senegalczycy, Modau i Thiam którzy dzięki zapasom chcą zmienić swoje życie. Każdy z nich ma nadzieję, że pewnego dnia zostanie zauważony przez sławną promotorkę.

„Madame Tyson” zaprezentował przede wszystkim nowe możliwości odniesienia sukcesu i to nie tylko w Senegalu. Dokument poruszył ważne problemy społeczne, gdzie człowiek zmuszony jest do ciągłej walki, ale zabrał też widza w daleką kulturową podróż po zakątkach Afryki.

Dopełnieniem wieczoru była możliwość skosztowania senegalskiego jedzenia.

INTOpassion chętnie promuje wydarzenia filmowe dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne pokazy!

Więcej o Festiwalu na Afrykamera- Festiwal Filmów Afrykańskich

 

Submit a Comment