Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 23, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Agnieszka Maciejak prosto z Gdańska!

Agnieszka Maciejak prosto z Gdańska!
Paulina Grabara

4 dzień. Mamy coraz mniej czasu. Jest też coraz bardziej konkretnie, choć czas na rozmowy przy kawie na powietrzu zawsze się znajdzie. Może dlatego, że rozmowy dotyczą bursztynu i możliwości jego obróbki i wykorzystania.

Agnieszka przyjechała z pomysłem na projekt. Ale jak sama mówi trzeba słuchać, bo koncepcja może ulec zmianie. Ma już za sobą doświadczenie w pracowni i głowę pełną pomysłów, a nawet kilka projektów, w których nie wyobraża sobie zastosowania innego materiału niż bursztyn.

 

Agnieszka Maciejak

Bursztyn jest zaskakujący, bo w przeciwieństwie do innych kamieni szlachetnych jest unikatowy, niejednorodny – przez to wyjątkowy. Uważam, że w taki sposób powinno się podejść do jego wykorzystania, do sztuki zdobniczej, biżuteryjnej. W sposób niekonwencjonalny powinniśmy podchodzić do bursztynu, bo jest wyjątkowy. Nie da się go ujarzmić. Sam surowiec powinien być najpierw punktem wyjścia do powstania projektu. Moim zdaniem nie da się zaplanować projektu i powiedzieć do tego wykorzystam bursztyn. Rozpiętość kolorów skłania do twórczego myślenia, do wykorzystania każdej osobnej bryłki. Najwyższa pora, by delikatnie zmienić jego szatę i tak jak często myślimy, że to jest biżuteria naszych mam, tak przyszedł moment, by stał się on hitem modowym. Jest szansa, aby tak się stało. Genialne jest to, że do tego projektu wraz ze mną, za co jestem wdzięczna, zaangażowano osoby, które bardzo współcześnie projektują. Widząc bursztyn myślałam, że jest to kamień odmienny od mojej estetyki. W tym momencie mnie zachwyca.

 

AGNIESZKA MACIEJAK jest jedną z najbardziej interesujących, oryginalnych i rozpoznawanych polskich projektantów mody. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych na wydziale grafiki w Warszawie, by następnie szybko rozwinąć swoją intensywną karierę w modzie. Jako projektantka mody i zarazem artystka z powodzeniem łączy obie te dziedziny w swej twórczości. Jedną z jej najsilniejszych inspiracji jest modernizm. Zakochana w harmonii matematycznych podziałów i geometrycznych cięć zderza je z prostym krojem kreacji. W projektowanych przez nią kolekcjach często używa mocno kontrastowych materiałów takich jak skóra i jedwab, winyl i szyfon lub wełna i tiul.
Moda tworzona przez Agnieszkę Maciejak określana jest jako niezwykle kobieca ale też nie pozbawiona dużej dawki oryginalności. Wyróżniają właścicielkę z tłumu wyrafinowaną elegancją i nowoczesnym szykiem. Jej ubrania świetnie przyjęły klientki z japońskiego Tokio, Londynu oraz Berlina.
Kreacje autorstwa Agnieszki Maciejak, oprócz niemalże wszystkich polskich gwiazd, miały na sobie takie osobowości z międzynarodowego świata mediów jak Sharon Stone, Naomi Campbell, Elle Macpherson i Helena Christensen.

O projekcie czytajcie też:

Beza projekt z Gdańska

ZUO CORP. z Gdańska

SOLO FEMME i Marta Kuba z Gdańska

O Gdańsku polecamy tekst:

Ulubione restauracje w Gdańsku

Submit a Comment