Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 21, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Aktywny październik

Aktywny październik
intopassion

Jesień za pasem, więc ochota do wyjścia z domu zmniejsza się proporcjonalnie do spadającej temperatury. Nie można dać się jednak jesiennej szarudze, szczególnie gdy w Warszawie dzieje się tyle ciekawych rzeczy, których, gwarantujemy, jeszcze nie próbowaliście. Nasze najciekawsze propozycje na jesienne dni znajdziecie w najnowszym numerze magazynu STYLISHpaper.

 

Wyścigi konne – Tor Służewiec – każdy weekend do 29. listopada 2015.

Oto pomysł na nietypowe spędzenie weekendu. Gonitwy na Torze Służewiec odbywają się od 1939 roku, ale historia wyścigów konnych w Warszawie sięga znacznie dalej, bowiem aż do 1841 roku! Przez cały ten czas gonitwy były obowiązkowym wydarzeniem towarzyskim dla pokoleń warszawiaków, może warto kontynuować tę piękną tradycję?

 

zdjęcie: Tor Wyścigów Konnych

 

 

Spór o odbudowę. Warszawa w budowie – 7. października – 10. listopada 2015.

Tegorocznym tematem przewodnim festiwalu jest spór o odbudowę powojennej Warszawy. Decyzje podjęte bezpośrednio po wojnie w dużym stopniu wpłynęły na to, jak stolica wygląda dziś, warto więc lepiej poznać dylematy, przed jakimi stanęli ówcześni architekci. Wystawa porównuje także plan odbudowy z projektami innych europejskich miast (m.in. Drezna i Berlina).

 

zdjęcie: Warszawa w Budowie

 

 

Teatr XL – bo nazwa Teatr Wielki jest zajęta – 6. Października – 30. października 2015.

Teatr XL powstał przy Stowarzyszeniu Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt, przez co cechuje go duża międzynarodowość. Współpracuje z reżyserami z całego świata, repertuar teatru zaczyna się na Molierze, kończąc na twórcach współczesnych. Spektakle w październiku: „Lekarz mimo woli”, „Jadwiga”, „Panny dworskie”.

 

zdjęcie: Olga Cieślar

 

 

Warsztaty Gotuj Zdrowo! – 24. Października – 25. października 2015.

Jesień jest doskonałym czasem na zmianę nawyków żywieniowych, a warsztaty poświęcone zdrowemu gotowaniu to idealne miejsce na nauczenie się, jak te nawyki zmodyfikować. Oprócz poszerzenia wiedzy teoretycznej uczestników na temat żywienia, program warsztatów zakłada wspólne gotowanie, degustację zdrowych smakowitości oraz konsultacje.

 

zdjęcie: Gotuj zdrowo

 

 

ESCAPE ROOM – kreatywna rozrywka

Room Escape to zabawa, która wymaga od uczestników analitycznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów oraz kreatywności i spostrzegawczości. To zupełnie nowa forma spędzania wolnego czasu, która od kilku lat zdobywa ogromną popularność na całym świecie. Gra bazuje na pracy zespołowej oraz rozwiązywaniu zadań logicznych i zręcznościowych, które mają na celu doprowadzić do wydostania się z pułapki. Room Escape Warszawa to dwie lokalizacje i 6 przygód: Piwnica, Laboratorium, Indiana, Rycerki, Wehikuł Czasu i Muzeum. Zbierz drużynę, wejdź do tajemniczego pokoju i staw czoła wyzwaniu!

Room Escape Warszawa Centrum: ul. Śniadeckich 1/15; strona www: https://escaperoom.pl/

Room Escape Warszawa Praga: ul. Inżynierska 1; strona www: https://escaperoom.pl/

 

Zobacz na czym polega zabawa!

Submit a Comment