Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 24, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Barcelona w filmie

Barcelona w filmie
intopassion

W tym tygodniu przenosimy się do Barcelony. Postanowiliśmy wybrać kilka propozycji – czyli nasze top 5 filmów z Barceloną w tle.

Vicky Cristina Barcelona 

Oczywiście na naszej liście nie mogło zabraknąć filmu Woody’ego Allena „Vicky Cristina Barcelona”. Dwie młode Amerykanki, Vicky i Cristina, przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Doskonała obsada i najważniejsze cudowna Barcelona w tle! Kto jeszcze nie widział musi koniecznie obejrzeć.

 

Smak życia

Młody Francuz wyjeżdża do Barcelony na wymianę studencką. Wynajmuje mieszkanie z szóstką współlokatorów różnych narodowości. Duża dawka humoru, świetna obsada, idealna komedia na wieczór!

 

Wszystko o mojej matce

Nie da się przejść obojętnie obok dzieła Almodovara. Zrozpaczona po stracie syna Manuela wyrusza do Barcelony, by odnaleźć jego ojca – transwestytę Lolę. Ciekawa fabuła i pełno kolorów!

 

Zawód reporter

Intrygujący film z Jackiem Nicholsonem w roli głównej, który wciela się w reportera Davida Locke. Zmęczony swoim zawodowym i osobistym życiem postanawia je zmienić. Przypadkiem natrafia na ciało zmarłego biznesmena zastygłe w cichym hotelu, postanawia przejąć jego tożsamość.

 

Biutiful

Opowieść o umierającym na raka mężczyźnie w głównej roli Javier Bardem, który z jednej strony stara się zabezpieczyć przyszłość swoim dzieciom, z drugiej zmaga się ze swoją samotnością. Dramat psychologiczny, którego akcja rozgrywa się na ulicach Barcelony.

http://www.youtube.com/watch?v=qgUu7dhD4bY

 

Czytaj także:

Nowy Jork w filmie

Filmy z Włochami w tle

Submit a Comment