Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Beata Sadowska – Zouza w Gdańsku!

Beata Sadowska – Zouza w Gdańsku!
Paulina Grabara

Niezła z niej ZOUZA. Nie odbierała telefonu. Bałam się, że „utknęła” i do Gdańska nie dotrze. Ale jest. 5 dzień. 5 projektant. Jeśli bursztyn jest kobietą to jest zouzą – nieokiełzaną, surową, nieokrzesaną, charakterną.

Jak zawsze zaczynamy od spaceru wzdłuż Motławy. Kierunek warsztaty z bursztynu. Beata wstała o 5 rano ale na wykładzie słucha uważnie. Potem idziemy na lunch do Kubickiego: degustacja śledzi w oleju, zupy rybnej w słoiku (wyśmienita, podobno przyrządzana w standardowy sposób z czterech gatunków ryb), rybka z warzywami i kuskusem. Na deser nie starcza miejsca. Po południu kolejna porcja wiedzy: szlifowanie, polerowanie. Pomysł jest. Znów bardzo oryginalny. Unikalny jak sam bursztyn.

 

Beata Sadowska, ZOUZA o bursztynie

Nie miałam pojęcia, że najpiękniejsze bursztyny to te nieoszlifowane. Z naciekami. Niepokorne, chropowate, jakieś. Nie miałam pojęcia, że jeden bursztyn pływa, a drugi nie. Że nalewka z bursztynów jest doskonała na ból głowy albo stawów. Dużo się dowiedziałam. ZOUZA coś z tą wiedzą zrobi!

 

Beata Sadowska o ZOUZA

Wystartowałyśmy rok temu, dokładnie w moje urodziny. ZOUZĘ robię z moją przyjaciółką z Trójmiasta – mistrzynią drugiego planu, która chce pozostać anonimowa. Nie lubi fleszy, woli pracownię pań z Łodzi, gdzie powstają ZOUZY. Torby wymyślamy razem, często wspólnie rysujemy wzory w zeszytach, kreślimy, zmieniamy, ale to moja wspólniczka więcej projektuje. Są ZOUZY, jak podróżna, które wymyśliłam ja. Albo linia ekologiczna, przy której upierałam się jak dziecko. ZOUZA powstała z pasji, mrugania okiem do mody, chęci zrobienia czegoś, co same chciałybyśmy nosić. Podglądamy trendy, ale ślepo za nimi nie gonimy. Wszystkie materiały kupujemy w Polsce. Tu szyjemy. Stawiamy na dobrą jakość i profesjonalne wykonanie. I na to, że kobiety z charakterem pokochają ZOUZY, które mają zdecydowanie zadziorny charakter.

 

 

O projekcie czytajcie również:

Agnieszka Maciejak z Gdańska

Beza Projekt z Gdańska

SOLO FEMME i Marta Kuba z Gdańska

ZUO CORP. z Gdańska

O Gdańsku można także przeczytać:

Ulubione restauracje w Gdańsku

 

 

 

Submit a Comment