Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Berlin kocha dzieci – atrakcje

Berlin kocha dzieci – atrakcje
Paulina Grabara

W tym roku ferie spędziliśmy w Berlinie. Ferie w mieście, można zapytać? Ale były to ferie doskonałe, bo Berlin kocha dzieci. Tu każde miejsce, w którym byliśmy, miało coś przygotowanego dla maluchów. I tak poza atrakcjami dla dzieci, jak: Legoland Discovery Center czy Aqua Dome, Berlin myśli o najmłodszych w hotelach, restauracjach czy miejscach jak Markthalle Neun, gdzie w centralnym punkcie znajduje się mini plac zabaw dla dzieciaków. Dzięki temu nasze pociechy są zajęte, a rodzice stojąc lub siedząc obok przy stoliku mogą próbować pyszności z licznych stoisk czy po prostu napić się prosecco. Dodatkowo na każdym kroku spotykamy tu mega przyjaznych i pomocnych ludzi – a warto o tym wspomnieć.

Wspierając nas na Patronite, można otrzymać od nas drukowany numer gazety o podróżach STYLISH PAPER, w którym znajdziecie wiele ciekawych artykułów. 

Bądź na bieżąco: FB: intopassion, IG: into_passion oraz IG Natalki hellofromnatalia

IMG_4972-2

 

Spędziliśmy w Berlinie 5 dni i na każdy zaplanowaliśmy jedną super atrakcję pod kątem dzieciaków. Żadna nas nie zawiodła, co więcej nawet te, które mogły być nudne dla dzieciaków, były interaktywne, angażujące i edukacyjne. Dodatkowo spoza atrakcji, które odwiedziliśmy, opisujemy wam muzeum szpiegów, które każdy nam polecał, ale tym razem nie udało nam się do niego dotrzeć. 

Co jeszcze warto wiedzieć? Że jeśli zdecydujecie się na zakup Berlin Welcome Card (48 lub 72 – godzinna karta pozwalająca na nieograniczone korzystanie z transportu w  Berlinie), to będziecie mieli zniżki na około 200 atrakcji (w zależności od miejsca od 25 nawet do 50%). Nabywając taką kartę trójka dzieciaków do 14 roku życia może podróżować z Tobą za darmo. 

Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was do rodzinnego wypadu do Berlina!

 

1. LEGOLAND DISCOVERY CENTER 

Berlińskie Legoland Discovery Center to tak naprawdę wielki, kryty plac zabaw z ponad 5 milionami klocków lego. Można tu zobaczyć najważniejsze atrakcje Berlina zbudowane z Lego (interaktywna zabawa dla dzieci, które wciskając guzik mogą uruchomić jakiś pojazd), w fabryce Lego zobaczyć jak powstają klocki – i wyprodukować jeden dla siebie! Jest tunel strachu, który Natalce szczególnie się podobał, przestrzeń z kulkami, z których można strzelać, kino, w których można obejrzeć film w 4D oraz wiele klocków lego, tory zjazdowe i pętle do pokonywania przez autka – chętni mogą wziąć udział w zabawie i stworzyć takie auto, które się nie rozbije i przejedzie przez pętle.

Ceny biletów: 19,50Euro (promocja przy zakupie online 13,70Euro)

www.legolanddiscoverycentre.de

IMG_4418

IMG_4438

IMG_4437

IMG_4462

IMG_4466

 

2. AKWARIUM I ZOO

Po pierwsze, co warto wiedzieć, to fakt, że bilety do zoo i akwarium możemy kupić razem lub osobno, bo każde miejsce ma osobne wejście. Teren akwarium to 3 piętra, na których podziwiać możemy nie tylko ryby, ale także płazy i gady. Natalce najbardziej podobały się stanowiska, gdzie można było głaskać rybki. Jeśli chodzi o zoo, to teren jest olbrzymi, znajduje się tu też najwięcej gatunków zwierząt na świecie. Jest tu też co robić, gdy pogoda nie jest najlepsza, poza tym można się tu dowiedzieć wielu ciekawostek – np. w małpiarni zobaczyłyśmy co jedzą poszczególne gatunki małp. W zoo właśnie przyszły na świat świat małe pandy – może uda wam się je zobaczyć przy odrobinie szczęścia.

Ceny biletów: osoba dorosła 16Euro Akwarium 22Euro Zoo&Akwarium, dziecko (od 4 do 15 lat) 8Euro Akwarium, 11Euro Zoo&Akwarium

www.aquarium-berlin.de, www.zoo-berlin.de

IMG_1554

Panda_Meng_Meng_im_Zoo_Berlin

 

3. Oceanarium Sea Life

Długi korytarz prowadzi nas wzdłuż 37 mniejszych i większych basenów, w których żyje ponad 5000 morskich stworzeń: spotkamy tu ośmiornicę, rekiny, płaszczki, koniki morskie i wiele innych gatunków. Nas zachwyciło najbardziej stanowisko z pełnym plastiku zbiornikiem, z którego można było wyciągać śmieci z wody. Doskonała i bardzo edukacyjna zabawa. Do tego Natalkę zachwyciła możliwość oglądania skamielin np. muszli pod mikroskopem, a nas – szklany tunel, w którym nad naszymi głowami podziwialiśmy płaszczki i rekiny.

Warto wiedzieć, że obecnie AquaDome (przeszklona winda w akwarium – wokół pływają ryby) jest modernizowana i ta część jest zamknięta. My w ramach rekompensaty otrzymaliśmy darmowe bilety do Little Big City Berlin.

Ceny biletów: osoba dorosła 19Euro (online zniżki 13,30Euro), dziecko 15,50Euro (online 10,90Euro)

www.visitsealife.com

IMG_4788

IMG_4809

IMG_4819

IMG_4808

IMG_4868

 

4. LITTLE BIG CITY BERLIN

Jak ciekawie przedstawić historię miasta, by zainteresowała dzieci i dorosłych? Berlińczycy to wiedzą. To muzeum jest moim największym pozytywnym zaskoczeniem – super interaktywne pozwala poznać historię dzięki imponującym modelom 3D, a te robią wrażenie. Dzieciaki w każdym miejscu mogą coś wcisnąć, dzięki czemu wprowadzają np. balona w ruch albo Marlena Dietrich rozpoczyna swój występ. Naszą ulubioną rozrywką było przewracania muru berlińskiego, po czym wybuchały fajerwerki i można było usłyszeć przebój Davida Hasselhoffa “Looking for freedom”. Ja za 5Euro kupiłam też fajny zeszyt z historią Berlina.

Ceny biletów: osoba dorosła 16Euro (online 10Euro), dziecko 12Euro (10Euro)

www.officiallittlebigcity.com

IMG_4929

IMG_4928 2

5. MUZEUM HISTORII NATURALNEJ

To największe muzeum historii naturalnej w Berlinie, do którego wybraliśmy się głównie ze względu na miłość naszej córki do dinozaurów. A właśnie tu – w sali dinozaurów – czeka nie lada gratka – największy złożony szkielet dinozaura na świecie. Duże wrażenie zrobiła na nas także wysoka ściana wypełniona słoikami z alkoholem, w których przechowywane są prawdziwe zbiory naukowe ponad 3000 gatunków zwierząt, od rekinków, po węże i ryby. 

www.museumfuernaturkunde.berlin

IMG_4997

IMG_5010

IMG_5007

 

6. MUZEUM SZPIEGÓW

To tu możesz zanurzyć się w świecie szpiegów i tajnych agentów. Dwa poziomy, ponad 200 komputerów, stanowiska multimedialne, a także projektory laserowe zapewnią zabawę młodszym i starszym. W muzeum znajduje się między innymi sekcja poświęcona kryptologii, gdzie będziemy mogli przyjrzeć się z bliska m.in. maszynom do szyfrowania informacji. Ciekawa może się też wydawać część wystawy poświęcona zimnej wojnie, a także ekspozycja poświęcona filmowym szpiegom.

Ceny biletów: osoba dorosła 12Euro, dzieci do lat 6 za darmo, bilet ulgowy 8 Euro.

www.deutsches-spionagemuseum.de

Więcej informacji: www.visitberlin.de

dsm_gegenwart_2500_rgb

Submit a Comment