Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Bezpieczne słońce

Bezpieczne słońce
Paulina Grabara

Jak zabezpieczyć skórę dziecka przed działaniem szkodliwego promieniowania UV?

Kiedy przychodzi wiosna i pojawiają się pierwsze ciepłe promienie słoneczne coraz chętniej spędzamy z dziećmi czas na powietrzu, korzystając z uroków wyczekanego po zimie słońca. Już na samym początku sezonu wiosenno-letniego należy zadbać o odpowiednią ochronę skóry najmłodszych. Niekorzystne działanie słońca to nie tylko bolesne zaczerwienienie skóry. To często jej trwałe uszkodzenie – ryzyko przebarwień, szybsze starzenie, a także ryzyko wystąpienia poważnych chorób skóry w przyszłości.

 

Ochrona przed szkodliwym działaniem słońca ma szczególne znaczenie w przypadku najmłodszych. Ich skóra jest cienka i delikatna, dlatego jest bardziej podatna na poparzenia słoneczne. Delikatna skóra dziecka nie ma bowiem wypracowanych mechanizmów obronnych i jest szczególnie wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Naukowcy ostrzegają, że jedynie dwukrotne poparzenie skóry w okresie dziecięcym aż 10-cio krotnie zwiększa ryzyko zachorowania nowotwory skóry w wieku dorosłym.

Wieloletnie, specjalistyczne badania nad specyfiką i potrzebami skóry niemowląt pozwoliły Laboratoriom Expanscience stworzyć najlepszą serię produktów do ochrony skóry dzieci i niemowląt przed promieniowaniem słonecznym. Mleczka przeciwsłoneczne Mustela powstały z myślą o niemowlętach i dzieciach, ze szczególnym naciskiem na filtry o wysokiej tolerancji. Receptura produktów jest bezpieczna dla skóry wrażliwej, nietolerującej słońca, a nawet tej ze skłonnością do atopii. Bazowym, aktywnym składnikiem w produktach Mustela jest bowiem opatentowany składnik- Avocado Perseose, czyli pozyskany laboratoryjnie naturalny olejek z owocu awokado, który wspiera rozwój funkcji bariery skórnej i chroni jej kapitał komórkowy. Działa on w doskonałej zgodności ze skórą niemowlęcia łącząc maksymalną tolerancję,  ze skutecznym działaniem.

Przy wyborze kosmetyków chroniących najmłodszych przed szkodliwym działaniem słońca, warto pamiętać o stosowaniu preparatów z mieszanką filtrów mineralno-organicznych. Jest to duży atut produktów Mustela SunCare, ponieważ taki skład blokuje szkodliwe działanie zarówno promieni UVA, jak i UVB. Dodatkowo, dzięki tej mieszance, konsystencja produktów jest płynna, błyskawicznie się wchłania oraz nie pozostawia śladów i tłustej warstwy na skórze.

Warto podkreślić, że produkty Mustela SunCare przeznaczone do ochrony przeciwsłonecznej są wysoce wodoodporne. Dzięki swoim właściwościom, mleczko precyzyjnie chroni skórę malucha, nawet podczas intensywnej zabawy w wodzie (skuteczna ochrona nawet po 80 min. pływania).
Co ważne, jest też odporne na działanie piasku, wciąż skutecznie chroniąc przed słońcem oblepioną nim skórę maluchów.

Nowe, większe, rodzinne opakowania (opakowania o pojemności 300 ml) to wyczekiwana nowość na polskim rynku. Łatwa aplikacja oraz możliwość zakupienia wygodnych, rodzinnych zestawów w atrakcyjnych cenach to kolejne atuty marki Mustela.

Słońce kochają i dzieci i dorośli. Ale zawsze trzeba pamiętać, że ma ono korzystny wpływ pod warunkiem, że korzystamy z niego rozsądnie i z umiarem. Nadmierna ekspozycja skóry na promienie słoneczne jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Seria Mustela SunCare –  to mądry wybór
by bezpiecznie cieszyć się słońcem w ciepłe wiosenne i letnie dni.

 

 

Zestawy produktów z serii Mustela SunCare na sezon wiosna-lato 2017: 

Zestawy: MALUSZEK NA WAKACJACH 2017

Mleczko przeciwsłoneczne 40 ml + Woda oczyszczająca bez spłukiwania 100 ml + Delikatny żel do mycia 100 ml

Cena sugerowana: 39,00 zł (w kosmetyczce)

 

Screen Shot 2017-04-27 at 09.51.52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestaw: rodzinne wakacje 2017

Spray przeciwsłoneczny 200ml + Spray po opalaniu 125ml + karty do gry 7 Rodzin

Cena sugerowana: 110,00 zł [karty gratis]

 

Screen Shot 2017-04-27 at 10.43.47

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestaw: bezpieczne plażowanie 2017

Mleczko przeciwsłoneczne 300ml + torba plażowa w paski

Cena sugerowana: 94,00 zł

[torba gratis!]

 

Screen Shot 2017-04-27 at 10.43.59

 

 

 

 

 

 

 

 

Poszerzenie oferty ochrony przeciwsłonecznej

-> produkt na każdą okazję: spacer, wypad na weekend, wakacje…

Butelka rodzinny format 300 ml

Cena sugerowana: 94,00 zł

Screen Shot 2017-04-27 at 10.44.13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mustela specjalizuje się w produktach do pielęgnacji skóry dzieci i kobiet w ciąży od 60lat. Dzięki swej eksperckiej wiedzy o skórze niemowląt i małych dzieci oferuje wyjątkowo przyjemne dla zmysłów produkty, które dzięki niepowtarzalnym zapachom, zmieniają każdy gest pielęgnacyjny w chwilę przyjemności. Innowacyjne, bezpieczne, skuteczne oraz możliwie bliskie naturze dermokosmetyki Mustela chronią skórę dziecka, wspomagając jego rozwój.

Submit a Comment