Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Całkowicie nowa sypialnia? Postaw na efektowną fototapetę!

Całkowicie nowa sypialnia? Postaw na efektowną fototapetę!
intopassion

Co w sypialni może nas zachwycać? Efektowne łóżko, modny, pikowany zagłówek, a może pościel o przepięknym deseniu? Każdy z tych elementów, ale jeśli marzymy o tym, by nasz wystrój prezentował się naprawdę spektakularnie, postawmy na fototapetę, dzięki której wnętrze zmieni się nie do poznania. O pomoc w znalezieniu ciekawej ozdoby poprosiliśmy eksperta z Redro.pl, bo w gąszczu wzorów, jakie mamy do wyboru, przyda się wykwalifikowany przewodnik!

Tekst przygotowany we współpracy z Redro.pl

Codzienną dawkę naszych inspiracji znajdziecie na Instagramie into_passion

 

Aranżacja może być stonowana lub kolorowa, elegancka lub całkiem niezobowiązująca – wszystko zależy od tego, w jakich wnętrzach najlepiej się czujemy. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy się kierować naszym własnym gustem, a dopiero później obowiązującymi trendami. – wyjaśnił nam specjalista. – Wówczas zyskamy pewność, że stworzona przez nas stylizacja będzie się nam podobać przez lata, a nie tylko kilka miesięcy. Jeśli marzymy o błyskawicznej przemianie, postawmy na fototapety. Sypialnia w ten sposób nabierze całkiem nowego blasku.

W sklepach znajdziemy tysiące motywów dekoracyjnych, dlatego jeśli zależy nam na wnętrzu, które odmienimy tylko za pomocą fototapety, pozostawiając bez zmian meble i sprzęty, koniecznie dobierzmy taki wzór, który stworzy harmonijną całość z dotychczasowym wystrojem. Poniżej zebraliśmy pomysły na całkiem różne aranżacje sypialni.   

Wzór niczym prawdziwe dzieło sztuki

fototapeta cloud pink sypialnia

fototapeta cloud pink sypialnia

 

Sztuka to znakomite źródło inspiracji, gdy mówimy o dekorowaniu wnętrza. Nie musimy jednak decydować się na obraz będący reprodukcją słynnego arcydzieła, by zyskać ciekawy rezultat. Gdy chcemy naprawdę spektakularnego efektu, postawmy na malarskie fototapety. Sypialnia dzięki nim nabierze wyglądu, który przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania. Specjalista z Redro.pl wybrał dla nas wzory nawiązujące do akwarelowego malarstwa. Dlaczego akurat takie? Ponieważ dzięki delikatnemu, ale jednocześnie wyrazistemu charakterowi sprawdzą się i w kameralnym, i przestronnym metrażu, i w nowoczesnej, i eklektycznej stylizacji. Przyjrzyjmy się więc teraz, co takiego może przedstawiać taka fototapeta:

Możliwości wyboru są naprawdę duże. Na naszej ścianie może się pojawić panorama słynnej metropolii lub zabytkowego miasta, kwiaty w romantycznym wydaniu pasujące do estetyki shabby chic lub odważna abstrakcja – na przykład pełna ekspresji plama farby utrzymana w modnym w tym roku odcieniu Cloud Pink. – zaproponował nam ekspert.  

Fototapeta powiększająca sypialnie 

fototapeta góry classic blue

fototapeta góry classic blue

Przy urządzaniu mieszkania warto zwrócić uwagę na metraż, jakim dysponujemy. Wielkość pomieszczenia ma istotny wpływ na dobór określonych akcentów dekoracyjnych. Jeśli pokój jest niewielki, wówczas znakomitym rozwiązaniem okażą się przestrzenne fototapety do sypialni. Góry to jeden z tych krajobrazów, który okaże się nie tylko efektownym widokiem, ale także pejzażem, który pomoże nam optycznie powiększyć przestrzeń. Kluczem do sukcesu jest taka fotografia, która będzie się odznaczać perspektywicznym charakterem. Rozciągające się aż po horyzont szczyty to doskonała propozycja. 

W tym roku najpopularniejszym kolorem jest Classic Blue wybrany przez Instytut Pantone, dlatego jeśli chcemy, by nasza ścienna dekoracja była nie tylko praktyczna i efektowna, ale także modna, postawmy na pejzaż, który za sprawą popołudniowego oświetlenia przybrał niebieskawy odcień. – doradził nam specjalista z Redro.pl.

 

Inspiracje prosto ze starożytnej Grecji 

fototapeta grecka sypialnia

fototapeta grecka sypialnia

 

Powiedzieliśmy na początku, że nie musimy się kierować modnymi w danym sezonie rozwiązaniami, ale jesteśmy pewni, że miłośnikom klasycznego, pełnego harmonii piękna spodobają się wzory, które przygotował dla nas ekspert:  

Rok 2020 przyniósł nam renesans antyku. Na salony wkroczyły przedstawienia starożytnych świątyń, majestatycznych kolumn i marmurowych posągów ukazujących mitologiczne postaci. Kultura starożytnej Grecji stała się kolebką europejskiej cywilizacji, dlatego bez względu na to, jak długo potrwa moda na antyk, takie motywy dekoracyjne zawsze będą znakomicie wyglądać, dlatego możemy się na nie śmiało zdecydować.

Czy wystrój naszej sypialni musi nawiązywać do starożytnych czasów, byśmy mogli wprowadzić taką ozdobę do pokoju? Wcale nie. Antyczna architektura lub minimalistyczny w wyrazie rysunek ukazujący kamienną rzeźbę urozmaici nowoczesne wnętrze w ciekawy sposób łącząc historię ze współczesnością.  

Stwórzmy sobie sypialnię naszych marzeń – to prostsze, niż można sądzić. Wybierzmy efektowną fototapetę, która ożywi dotychczasowy wystrój, i cieszmy się idealną przestrzenią do wieczornego wypoczynku i porannej pobudki. 

Submit a Comment