Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Ciekawe wnętrza: The Wapping Project

Ciekawe wnętrza: The Wapping Project
intopassion

Tak, zdecydowanie Londyn potrafi zaskoczyć nietypowymi miejscami. Tym razem naszą uwagę zwróciła oryginalna restauracja –  The Wapping Project.

Tego miejsca nie da się pominąć. Wiktoriański budynek z 1890 roku został przearanżowany przez dwójkę właścicieli: Josha Wrighta i Jules’a. Ta dwójka przemieniła dawną hydrauliczną fabrykę w świetną restaurację i modne miejsce spotkań .

Stare industrialne wnętrze zachowało jednak swój klimat – ceglaste ściany, ustawione na środku sali zardzewiałe maszyny, łańcuchy zwisające z sufitu. Brzmi groźne, ale takie wnętrze ocieplone zostało światłem, postmodernistycznymi meblami i nowoczesnymi dodatkami. Całość, czyli ponad tysiąc metrów powierzchni przeobraziła się w niesamowita restaurację. Wystrój często ulega zmianie, dlatego za każdym razem możemy poczuć się jakbyśmy odwiedzali zupełnie nowe miejsce.

 

Karta jest sezonowa, ale zarazem bardzo spójna, do tego spory wybór wina. Co więcej Wapping przygotowuje wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne. Możemy trafić na projekcje filmowe, czy wystawy sztuki, w restauracji znajduje się też oddzielna sala w której prezentowane są prace młodych artystów. Latem odbywa się kino pod gołym niebem, a w ogrodzie właściciele urządzają prawdziwe garden party. Czego chcieć więcej? Bardzo ciekawe miejsce na kulturalno-restauracyjnej mapie Londynu!

 

 

 

 

Wapping Hydraulic Power Station,

Wapping Wall, Londyn, E1W, 3 ST

 

Submit a Comment