Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Co dobrego na BIELANACH?

Co dobrego na BIELANACH?
WARSAW state of mind

Bielany to piękna, zielona i spokojna część warszawskiej przestrzeni. Czy daje się jednak poznać? Czy warto wybrać się w tamte okolice? Naszym zdaniem sposób na Bielany to SPACER!Pojechaliśmy i sprawdziliśmy czym są Bielany, z jakimi propozycjami spędzenia wolnego czasu wychodzi naprzeciw warszawiakom oraz gdzie można smaczne zjeść.

KULTURA

Okazuje się, że bielańskie życie kulturalne dysponuje szeroką gamą ofert. Nam bardzo podoba się możliwość obejrzenia wystawy Oblicza Maślankiewicza , która potrwa do 31 marca w Bibliotece publicznej im. Stanisława Staszica. Malarski świat Jacka Maślankiewicza charakteryzuje się obrazem pełnym emocji, głębi i  barw. My nie przegapiliśmy okazji zapoznania się z tego typu sztuką podczas bielańskiego spaceru.

ul. Teodora Duracza 19

 

 

 

 

 

A propos spaceru – naszej uwadze nie umknęło również to, w jaki sposób Bielany żegnają zimę zapraszając na Bielański Jarmark Wielkanocny trwający od 21 marca do 3 kwietnia. To świetna okazja do spróbowania i zapoznania się z regionalnymi smakołykami. To również zaproszenie do poczucia świątecznej, rodzinnej atmosfery! Bielany zapraszają codziennie od godziny 8 do 18!

ul. Żeromskiego (przed wejściem do Ratusza)

 

 

 

 

Zbliżające się święta to świetna okazja do powiększenia swojego księgozbioru lub kupienia zajączka dla swoich bliskich. Związku z tym Wydawnictwo UKSW zaprasza na kiermasz książek, które będą dostępne w promocyjnych cenach oraz na Loterię Wielkanocną, w której po zakupie loteryjnego losu będzie można wygrać książkowe niespodzianki i nie tylko! Zabawa potrwa w dniach 24 – 26 marca – my będziemy!

ul. Wóycickiego 1/3

 

 

Dokładnie 27 marca tego roku minie 5 lat od otwarcia dla publiczności Bielańskiej Sceny Kameralnej Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury. Z tej okazji w ostatni marcowy weekend Birlany zaproszają do wspólnego świętowania. Odbędzie się cykl koncertów i spotkań, a w tym ze słynną reżyserką filmową i teatralną Mártą Mészáros. Zapowiada się wspaniale!

ul. Żeromskiego 29

 

 

 

 

W środę 22 kwietnia o godz. 18.00 w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej z programem satyrycznym wystąpi kabaret Czwarta Fala. Jest to grupa artystów biorących udział w projektach telewizyjnych realizowanych przez TVP2 i Polsat. Ich skecze oparte są na scenkach z życia wziętych widzianych w sklepie, domu, szkole czy sypialni.

ul. Szegedyńskiej 9A.

 

 

JEDZENIE

Wydarzenia kulturalne to nie jedyna oferta, jaką dysponują i kuszą nas Bielany. Dobre jedzenie to nieodzowny element wiosennego spaceru, a naszym zdaniem będąc na Bielanach trzeba wybrać się do miejsc, które przedstawiamy poniżej.

 

Stan Umysłu to bielański sklep, galeria i piwiarnia w jednym! Dla wszystkich miłośników piw miejsce proponuje około 500 rodzajów importowanych między innymi z Czech, Belgii, Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Stan Umysłu zaprasza również piwoszy będących na diecie bezglutenowej – mogą oni natrafić na takie specjały jak czeskie piwo z certyfikatem dla osób cierpiących na celiaklię.

ul. Żeromskiego 17C

 

 

fot. Filip Niemaszyk 

 

 

Pasjonatom gotowania w domu polecamy sklep Jadłostacja. To miejsce, w którym nie musimy martwić się o jakość proponowanych produktów. Żywność jest ekologiczna, wiele produktów to propozycje bezglutenowe a kawa od certyfikowanych dostawców!

ul. Kasprowicza 48

 

 

fot. Jadłostacja 

 

 

Zapraszamy również do opisywanej już przez nas Roślina Cafe! To niedawno otwarta mekka dla wegan i fanów przepysznych, warzywnych kremów – my ciągle wspominamy smak kremu z zielonego groszku. Niedługo znów tam wrócimy!

Wiecej: http://intopassion.pl/nowe-miejsce-roslina-cafe/

 

 

 

 

Bielany to również Caffee Consonni Kaprowicza – urocza cukiernia, w której kawy i słodkości mają pod dostatkiem! Można tu również wpaść na świeży sok z wyciskanych owoców lub kupić wypiekany na miejscu chleb orkiszowy. My zakochaliśmy się w tarcie kajmakowej i mocnym, aromatycznym espresso!

ul. Kasprowicza 56

 

 

 

Lawenda & Jazz kwiaty i muzyka w nazwie, pyszne śniadaniowe croissanty i domowy kompot! Naszym zdaniem to bardzo udany, birlański przepis na sukces! Fani polskiej, domowej kuchni bez wahania właśnie tu powinni udać się – przede wszystkim – na pyszną zupę pomidorową z makaronem!

Al. Zjednoczenia 36

 

 

 

 

 

 

Submit a Comment