Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 15, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Co robić podczas długiego weekendu w Warszawie?

Co robić podczas długiego weekendu w Warszawie?
intopassion

Upragniony weekend znowu przed nami, tym razem przedłużony o jeden pełny dzień. Dla tych, którzy nie szykują namiotów lub nie pakują strojów kąpielowych, mamy fantastyczne propozycje na spędzenie czasu w stolicy w ciągu najbliższych trzech dni. Warszawa na długi weekend wcale nie musi być nudna!

PIĄTEK, 12.08

NOC PERSEIDÓW

 

perseidy

zdj. pinterest

Tej nocy najwspanialszy seans na niebie zapewnia sama natura. Każdego roku orbita rojów meteorów przecina się z ziemską między lipcem, a sierpniem. Maksimum roju nastąpi w nocy pomiędzy 12, a 13 sierpnia. Z tej okazji wiele warszawskich miejsc udostępniło parki, ogrody i dachy, aby umożliwić obserwację tego niezwykłego wydarzenia.

Centrum Nauki Kopernik wyłączy całą swoją iluminację; ciemne będą też mosty: Świętokrzyski, Śląsko-Dąbrowski i Poniatowski; a nawet Stadion Narodowy. Bierzcie koc i biegnijcie nocą na Bulwary nad Wisłą, na Plażę Miejską, do Lake Park Wilanów lub do najbliższego parku np. do DEDEK PARK w Parku Skaryszewskim, gdzie także odbędzie się zbiorowe podziwianie gwiazd.

A jeżeli zgłodniejecie, Smak Nocy Letniej przy Bulwarze Flotylli Wiślanej zapewnia kolację wśród spadających gwiazd, a w menu smaki z całego świata — meksykańskie burrito, wietnamskie pho, indyjskie biryani z sosem miętowym czy japońskie sandwich sushi.

 

KINO KĘPA NA DACHU — „BANG GANG”

 

bang gang
zdj. ars.pl
PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

godz. 20:45; bilety: 5 zł

 

Pozostając wśród nieba pełnego gwiazd, możecie wybrać się na dach Kina Kępa, skąd także będziecie mieli doskonały widok na perseidy, a także na jeden z najbardziej skandalicznych filmów 2015 roku. „Bang Gang”, jak podaje w nawiasie tytuł to „współczesna historia miłosna”. Obwołana głosem młodego pokolenia, przez wiele niezrozumiała, przesycona seksem, narkotykami i imprezami do rana; beztroską, jak i dramatami młodych ludzi, a to wszystko w scenerii współczesnej Francji. Tego nie można przegapić!

WIELKIE POŻEGNANIE PLAŻOWEJ
plazowa
zdj. facebook.com/plazowa

 

Pamiętacie moment, kiedy na nadwiślańskiej plaży pojawiła się najdroższa w kraju publiczna toaleta, zaprojektowana lepiej niż niejeden budynek w stolicy? Nikt nie spodziewał się, że stanie się jednym z ulubionych miejsc na mapie kulturalnej i imprezowej Warszawy. A tak się stało, od kiedy stacjonuje tam Plażowa. Z bólem serca oznajmiamy, że miejsce, w związku z decyzją Miasta Stołecznego Warszawy, zostaje zamknięte. Plażowa żegna się więc z nami przez cały długi weekend, przygotowując szereg niezapomnianych atrakcji.

 
PIĄTEK

1500
zdj. facebook.com/1500qm

 godz. 20:00; wstęp wolny

1500m2 to kolejny niezapomniany lokal, który od jakiegoś czasu nie może sobie znaleźć miejsca w stolicy. Wcześniej stacjonujący wiele lat na warszawskim powiślu w swoich 1500 metrach kwadratowych, następnie zniknął na jakiś czas, żeby znowu pojawić się na trochę w opuszczonej szkole przy Emilii Plater. Tego wieczoru wraz z najlepszymi didżejami rozgrzeją do czerwoności poziom -1 pod Plażową.

 

SOBOTA
ŻYWIEC MIEJSKIE GRANIE: TEN TYP MES

 

ten typ
zdj. facebook.com/plazowa
godz. 20:00, wstęp wolny

To właśnie Plażowa wypromowała cykl „Żywiec Miejskie Granie”, obecnie rozbrzmiewający w całej Polsce. 13 sierpnia wystąpi raper Ten Typ Mes, który w swojej muzyce łączy także styl g-funk i punk rock. Mes to również kontrowersyjny właściciel wytwórni muzycznej i firmy odzieżowej Alkopoligamia. Towarzyszyć mu będzie Live Band.

 

NIEDZIELA
POKAZ FILMU „W DRODZE DO JAH”
Opowieść o dwóch wyjątkowych artystach — Gentelmenie i Albatrosiem, którzy poprzez muzykę reagge zabierają widzów w podróż po słonecznej Jamajce. Razem z nimi na ekranie występuje profesor Carolyn Cooper, Jack Radics oraz jamajska wokalistka Terry Lynn. Reagge i ruch Rastafarian okazuje się być odpowiedzią, a wręcz walką, na przemoc, seksizm i biedę na Jamajce.  W dokumencie zobaczymy też Luciano oraz Damiana Marleya, syna legendarnego Boba Marleya.

 

jah

zdj. kino.krakow.pl
godz. 21:00, wstęp wolny

 

SOBOTA, 13.08
WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA LOESJE
loesje - Kopia zdj. facebook.com/LoesjePolska

 

Państwomiasto, ul. Andersa 29
godz. 14:00, wstęp wolny

 

Chyba każdy natknął się kiedyś na loesjowe hasła naklejone na słupy ogłoszeniowe, czy przystanki autobusowe. „Nie rozmawiaj z nieznajomymi, bo jeszcze kogoś poznasz”, „Którędy wychodzi się na ludzi”, „Spóźniłam się dwie godziny bo miałam bardzo ważny sen”, to tylko niektóre z ich kultowych sloganów. Warsztaty Loesje to idealne miejsce dla wszystkich kreatywnych głów — dziennikarzy, researcherów, pijarowców, polonistów, a także każdego, kto chce się rozwijać i poszerzać swoje słownictwo. W skrócie polegają na zabawie skojarzeniami słownymi i pisaniu krótkich tekstów, które później mogą pojawić się na plakatach Loesje dostępnych na stronie internetowej.

Uwaga! O wstępie na warsztaty obowiązuje kolejność zgłoszeń, tuż przed wydarzeniem, w Państwomiasto.

 

TAPAS & TACOS NAD WISŁĄ
tacos
zdj. facebook.com/smacznytarg
Smak Nocy Letniej, bulwar Flotylli Wiślanej
godz. 16:00, wstęp wolny

Smak Nocy Letniej i Smaczny Targ przez długi weekend nie próżnują i po wieczornej kolacji wśród gwiazd zapraszają na prawdziwą, latynoską fiestę. Między Cudem nad Wisłą, a Pomostem 511 będzie można skosztować najpyszniejszych specjałów: hiszpańskich tapasów, chilli con carne, burritos, tortilli, tacos z guacamole, czy rozgrzewającą paellę. Będzie syto, smacznie i na ostro! Viva la cocina mexina!

MAGIK NA URLOPIE
magik
zdj.facebook.com/stacjamercedes

Stacja Mercedes, al. 3 Maja i ul. Kruczkowskiego
godz. 15:00, wstęp wolny

 

Pokaz iluzjonisty i komika Konrada Modzelewskiego to świetny sposób na spędzenie popołudnia dla tych mniejszych, jak i całkiem dorosłych dzieci… 😉 Specjalista od trików i gagów, zadziwi i rozbawi nawet największego sceptyka i ponuraka. Publiczność będzie oczarowana!

NIEDZIELA, 14.08

WEGE PIKNIK Hocki Klocki nad Wisłą
wegezdj. facebook.com/wegebazar269 

 

Hocki Klocki / nad Wisłą, Bulwar Flotylli Wiślanej, Wioślarska 6

godz. 13:00, wstęp wolny

 

Ulubiona impreza wegetarian i wegan już w tę niedzielę w Hockach! W miejscu i porze w sam raz na sycącą przegryzkę tuż po rolkach, rowerze, czy spacerze po nadwiślańskich bulwarach. Co będzie? Najlepszy warszawski falafel, czyli pyszne kotleciki z cieciorki w towarzystwie bakłażana, marynowanej rzepy, granatu i mięty, owinięte w pitę od Falafel Bejrut; smakowe hummusy i gryczane naleśniki od Vege Kiosku; wciągające wegańskie burgery od Chwast Food; a także wegańska kuchnia indyjska, roślinne lody, jak i magazyny, książki o zdrowym, bezmięsnym żywieniu

WARSZAWSKA WYMIANA KSIĄZEK
ksiazki
zdj. pinterest

 

Nic Podobnego, ul Sienna 87
godz. 14:00, wstęp: 9 zł
Co robić leżąc na plaży lub leniuchując w deszczowy dzień w łóżku? Oczywiście czytać! Półki uginają się wam pod książkami, stare, zapomniane książki leżą w kartonach, zagracając wolną przestrzeń? Nic Podobnego ma na to radę i zaprasza na Warszawską Wymianę Książek! Już za 9 zł możecie przynieść dowolną ilość książek (do trzydziestu sztuk), i z tyloma samymi, ale nowymi egzemplarzami możesz wyjść! Proste? Pamiętaj tylko, że książki muszą być w jednym kawałku i być względnie interesujące… jak to napisał organizator, starych encyklopedii PRL, czy podręczników do Windows 95 nie przyjmują :)
ZAKOCHAJ SIĘ W SWINGU
swing
zdj. facebook.com/cudownienadwisla

 

Cud nad Wisłą, Bulwar Flotylli Wiślanej
godz. 18:00, wstęp wolny

 

Na niedzielny wieczór mamy propozycję nie do odrzucenia! Ostatnia w te wakacje potańcówka, nawiązująca do przedwojennej tradycji, w Cudzie nad Wisłą. Muzyka na żywo, bezpłatna nauka tańca swingowego, didżej za gramofonem. Nowoorleański klimat brudnego jazzu, niesamowity klimat i pozytywni, roztańczeni ludzie. Szykujcie nogi, bo lekcje trwają aż do 21!

 

Tekst: Aleksandra Danielewicz

Submit a Comment