Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Czy kosmetyki mogą pomóc w walce ze smogiem?

Czy kosmetyki mogą pomóc w walce ze smogiem?
intopassion

„Tak” mówią nam producenci kosmetyków naturalnych ALKEMIE, które skutecznie pomagają w walce z negatywnym wpływem smogu na skórę.

Przez chwilę nie koncentrujmy się na naszych płucach, ale pomyślmy o naszej skórze, której stan za sprawą pyłów i metali ciężkich, wolnych rodników oraz niedostatecznego dotlenienia zdecydowanie się pogarsza.

W czasie silnego smogu skóra się „dusi” – organizm zabiera tlen skórze i innym zewnętrznym powłokom, aby dostarczyć go do głównych narządów wewnętrznych. Skutkuje to przesuszeniem i podrażnieniem skóry, pojawieniem się wyprysków, alergii i stanów zapalnych, przyspieszonym starzeniem i zmęczonym wyglądem cery.
Alkemie tworzy kosmetyki naturalne, bardzo aktywne i przyjazne skórze. Nie podrażniają, działają kompleksowo i równoważą funkcje skóry. Ponieważ zawierają bardzo wysokie stężenia substancji aktywnych, ich działanie jest bardzo skuteczne. Zawarte w nich składniki przeciwzapalne i antyoksydanty wspomagającą skórę w walce ze stresem cywilizacyjnym, zanieczyszczeniami środowiska i samym smogiem.

 

Antysmogowe hity w ofercie Alkemie to:

Oczyszczanie:

Pianka Foam my god!

jej bazowy składnik myjący (stworzony na bazie trzech roślin, pochodzących z różnych stron świata) usuwa nawet do 70% więcej pyłów i metali ciężkich ze skóry niż standardowe środki myjące
nie uszkadza przy tym naturalnej bariery hydrolipidowej skóry i zapewnia jej nawilżenie. Zawiera kompleks 7 ziół o działaniu antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym.
MIKROBIOM_Extremaly Gentle Ceansing foam 150ml

 

Neutralizacja szkodliwych zanieczyszczeń środowiskowych, rewitalizacja i energetyzacja skóry:

 

Krem Spotless (r)evolution z linii Snow White

zawiera neurokosmetyczny składnik (EPS WHITE PA), ograniczający szkodliwy wpływ zanieczyszczeń środowiskowych na skórę i hamujący związane z tym „ukryte” procesy zapalne. Dotlenia od wewnątrz komórki skóry – zawiera rewelacyjny Riboxyl (naturalną d-rybozę), która zwiększa ilość energii w mitochondriach komórkowych i zwiększa oddychanie komórkowe (powyżej pisaliśmy o zabieraniu tlenu skórze, aby dostarczyć go do głównych narządów wewnętrznych).
Wyciąg ze śliwki kakadu to bardzo bogate źródło witaminy C oraz innych witamin i antyoksydantów.

 

Wake-up shot z linii Snow White – „zabójcza broń” na wolne rodniki, stany zapalne i zmęczenie skóry

Duża dawka antyoksydantu, czyli witaminy C, która tu występuje w aż trzech łatwo przyswajalnych formach – świetna broń na wolne rodniki.
Olejek annato ma najsilniejsze na świecie działanie antyoksydacyjne, działa także ochronnie, naprawczo i silnie nawilżająco.
SNOW_WHITE-Triple Vit-C Serum 30ml

 

Skin superfood oil z linii Nature’s Treasure – antyoksydacyjna bomba

Zawiera aż 15 % stężenia koncentratu z superowoców o super-silnym działaniu antyoksydacyjnym i biorewitalizującym, zawiera ultra-skuteczną, olejową formę witaminy C. To antidotum na stres cywilizacyjny i jego niekorzystny wpływ na cerę. Dobry zarówno jako ochrona, jak i kosmetyk naprawczy. Można stosować codziennie, a masaż na nim to prawdziwa „uczta” dla niedotlenionej i zmęczonej skóry.

 

Maseczka peelingująca Glow up! z linii Nature’s Treasure

Przywraca skórę do życia – oczyszcza, odżywia, rewitalizuje, wzmacnia, zawiera wiele witamin i antyoksydantów oraz olejową witaminę C.

 

Więcej: www.alkemie.com

NATURE'S_TREASURE_2-in-1 Superfruit Musli Mask 60ml

Submit a Comment