Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 25, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Design Hotels – hotele o uwodzącym designie

Design Hotels – hotele o uwodzącym designie
stylish travellers

Projekt wnętrza, zwracanie uwagi na każdy detal. Pomysł i funkcjonalność. Meble, tkaniny, rozwiązania technologiczne – co roku powstają nowe, wyjątkowe hotele, których architektura i wystrój wnętrz opowiadają historię i zabierają nas w niezwykłą podróż do świata estetyki.

 

Oto lista hoteli, które zachwyciły nas swoim designem:

 

1. X2 KUI BURI/KUI BURI/TAJLANDIA

Czytaj: Wielowymiarowy design luksusu oraz INTOhotels: Kui Buri

 

Zachwyciło nas: absolutna spójność architektoniczna oraz zwrócenie uwagi na każdy detal. Projekt labiryntu, który gwarantuje doskonałe rozplanowanie przestrzeni (wiele kameralnych miejsc) i poczucie prywatności. Wykorzystane materiały: kamień i ekologiczne drewno oraz mozaika na dnie basenu.

 

 

2. 25HOURS BIKINI BERLIN/BERLIN/NIEMCY

Czytaj: Inspirujący, pomysłowy, nowatorski oraz INTOhotels: 25hours Hotel Bikini Berlin

 

 

Zachwyciło nas: natura i miejskość – elementy, którymi bawią się projektanci, wykorzystujące otoczenie berlińskiego ZOO, tworząc miejską dżunglę. Ciepłe kolory, naturalne materiały, hamaki, otwarty bar na dachu – Monkey Bar – wszystkie te elementy tworzą kreatywną i spójną całość. Mikro ogródki w barze i restauracji oraz ściana z roślin.

 

3. GOMBIT HOTEL/BERGAMO/WŁOCHY

Czytaj: Oszlifowany diament oraz INTOhotels: Gombit Hotel

 

 

Zachwyciło nas: widok na Citta Alta w Bergamo. Hotel w średniowiecznej wieży, który łączy stare elementy (kamienne mury, schody) z nowoczesnymi rozwiązaniami i sztuką współczesną. Dbałość o detal: instalacje, meble czy ekspres do kawy. Minimalizm i łagodna tonacja barw, podkręcana gdzie nie gdzie przez ostrzejsze w barwie perełki.

 

 

4. PRIMERO PRIMERA/BARCELONA/HISZPANIA

Czytaj: Oaza spokoju w pulsującym energią mieście

 

 

Zachwyciło nas: koncept domu – salon, w którym można usiąść na wygodnych skórzanych fotelach, poczytać książkę i napić się kieliszek whiskey, kawiarnia, w której przy małych stoliczkach można przeczytać poranną gazetę. Zachwycające antyki, meble, a do tego obrazy i albumy. Elegancja, szyk i styl w pięknej oprawie. Zachwycające kwiaty, szczególnie rosłe kaktusy w donicach.

 

 

5. CABOCHON HOTEL/BANGKOK/TAJLANDIA

Czytaj: Azjatycko – europejska kombinacja stylu oraz INTOhotels: Cabochon Hotel/Bangkok/Tajlandia

 

 

Zachwyciło nas: szyk starego Szanghaju, który kiedyś był wszechobecny w Bangkoku. Kolonialna rezydencja znajomego – wszystko jest jak w domu: stara porcelana, srebrne sztućce, kolekcja noży. Konsekwencja stylistyczna od starych mebli, przez retro włączniki do światła po stare kufry i walizki. Jadalnia, biblioteka z zacnym zbiorem książek i basen na dachu.

 

 

6. FOUQUET’S BARRIERE/PARYŻ/FRANCJA

Czytaj: Mieszanka klasycyzmu i modernizmu oraz INTOhotels: Fouquet’s Barriere

 

 

Zachwyciło nas: Barok, surrealizm i klasycyzm łączą się ze światem kina. Ankieta ‚Your favorits’ przed przyjazdem do hotelu: słodkie czy słone przekąski, napoje, które schłodzone mają czekać w lodówce, rodzaj muzyki w pokoju… wszystko ma znaczenie. Fasady budynku pokryte lasem aluminium, plastikowe usta, czarno – białe zdjęcia gwiazd kina.

 

 

7. BORGO SANTO PIETRO/TOSKANIA/WŁOCHY

Czytaj: Unikalne doświadczenie najwyższej klasy luksusu oraz INTOhotels: Borgo Santo Pietro

 

Zachwyciło nas: szacunek do toskańskiej tradycji – wille dla gości, do których dotrzeć można cyprysową aleją, ogródki z warzywami i kwiatami, tarasy otoczone drzewami pomarańczowymi. Oryginalne antyki przywiezione z podróży, kominki z tlącym się ogniem, łóżka z baldachimem w ogrodzie. Luksus, który nie przytłacza, a raczej eksponuje wyjątkowy toskański styl.

 

Zobacz także:

TOP 8 najpiękniejszych basenów

Wiejskie wakacje

 

 

 

Submit a Comment