Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 24, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Egzotyczne podróże z pasją

Egzotyczne podróże z pasją
intopassion

W najnowszym numerze magazynu STYLISHpaper wraz z biurem podróży NAUTICA TRAVEL, zabieramy Was do świata egzotycznej, podwodnej przygody. Przedstawiamy naszym zdaniem trzy najciekawsze kierunki wypraw zarówno dla miłośników nurkowania, jak i entuzjastów wspinaczek, zwiedzania, czy błogiego lenistwa.

 

Ogromne ławice ryb, rozmaitość gatunków zwierząt dużych i małych i bogactwo koralowców. Zalane jaskinie, wraki i nocne nurkowania, podczas których niektóre zwierzęta wychodzą z kryjówek, a plankton świeci i jest jak w kosmosie. Zabawa z napotkaną pod wodą ośmiornicą, która próbuje ukraść Ci fajkę – możesz spróbować się z nią pobawić, ale ma tak silne macki, że już po chwili rurka nie należy do Ciebie. Wszystkie te atrakcje czekają na tych, którzy odważą się zanurzyć w głębinach.

Pasję, aby odkrywać podwodny świat dzielą ludzie na całym świecie. Nurkować może każdy – w wieku 30 i 60 lat, zdrowy i niepełnosprawny (stowarzyszenie NAUTICA zajmuje się szkoleniem niepełnosprawnych nurków).

Na początku rekin oznacza super nurkowanie, a podstawowym pytaniem wśród początkujących nurków jest „ile widziałeś rekinów”. Wrażenie robią ostre kolory i duże ryby. Na początku nie rozróżnia się gatunków, duża ryba to duża ryba. Rekina każdy zauważy. W Australii na przykład wszyscy bez obawy podpisują deklarację, że biorą na siebie ryzyko bycia zjedzonym przez rekina, a następnie wskakują pełni entuzjazmu do wody na spotkanie z drapieżnikiem. Wśród instruktorów jest powiedzenie: niektóre nurkowania są dla nurków z wyobraźnią. Po większej ilości nurkowań nurek docenia również małe zwierzęta, takie jak konik morski czy ślimak nagoskrzelny.

Najpopularniejszym miejscem do nurkowania jest wielka rafa koralowa w Australii – tam jest wszystkiego więcej i wszystko jest większe, jednak aby poznać dobrze Australię trzeba wypłynąć przynajmniej na tydzień na safari nurkowe. Na Kubie, która gwarantuje wiele niezwykłych doznań w Maria la Garda nie ma wielkich ryb, ale za to jest magiczne ukształtowanie terenu i jaskinie. Nie wszyscy są jednak zwolennikami Morza Karaibskiego, bo Karaiby to pastele. Perełką dla wielu nurków są Cenoty w Meksyku, czyli system zalanych jaskiń. Z kolei na Galapagos pod wodą można spotkać rekiny młoty, rekiny wielorybie, nurkuje się z lwami morskimi.

Ale nie samym nurkowaniem człowiek żyje, zresztą trudno lecieć na koniec świata i zobaczyć tylko podwodny świat. Jakie miejsca są więc najbardziej magiczne, zarówno pod wodą, jak i na powierzchni?

 

 

 3 kierunki wypraw polecane przez instruktorów nurkowania i podróżników z biura NAUTICA TRAVEL

MEKSYK, BELIZE, GWATEMALA

Nurkowanie w podwodnych jaskiniach – Cenotach, spotkanie z kulturą starożytnych Majów (w tym zwiedzanie mistycznego, ocalałego miasta – Tikal), a także druga największa na świecie rafa barierowa wokół Belize i słynny Blue Hole. Laguny, jeziora, puszcze, wodospady i groty. Nocne nurkowania i drinki przy zachwycających zachodach słońca.

 

 

 

GALAPAGOS, PERU, EKWADOR

Rekiny wielorybie, rekiny młoty, manty, lwy morskie i pingwiny. Kiedy wynurzymy się z błękitu oceanu na lądzie dostrzeżemy wylegujące się na skałach legwany, żółwie lądowe oraz pustynno-księżycowe krajobrazy. W Ekwadorze czeka nas wspinaczka na jeden z najwyższych czynnych wulkanów na świecie, gorące źródła, indiańskie targi, a na deser skarb Peru – Matchu Pitchu.

 

 

KUBA

Jedna z najbardziej fascynujących wysp na świecie, która ma wiele do zaoferowania: zachwycający miks amerykańsko – hiszpański to pełne uroku Havana Vieja czy Trinidad, gorące rytmy oraz feeria kolorów podczas kabaretów i kolorowe, ledwo już jeżdżące cadillaci. Cygara, rum i rewolucyjne hasła. I wspaniała Maria La Gorda, gdzie odkryjemy podwodny świat lub biały piasek kubańskich plaż.

 

 

 

NAUTICA TRAVEL, Ania Rocka, product manager, anna.rocka@nauticatravel.pl

663 727 403, www.nauticatravel.pl

 

Submit a Comment