Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

FACES – najciekawszy obcokrajowiec w obiektywie

FACES – najciekawszy obcokrajowiec w obiektywie
Anna Matyjewicz

Zakończyliśmy konkurs na zdjęcie najbardziej INTOculture obcokrajowca, czyli kogoś kogo spotkaliście na drodze, kto był przewodnikiem, przyjacielem, bądź po prostu nieznajomym. Wśród wielu pięknych zdjęć, wybraliśmy 3, które naszym zdaniem zasłużyły na wyróżnienie.

Barbara Borycka 

Chłopiec z Jaipuru. Indie, Święto Holi

Intrygujący chłopiec z Jaipuru znalazł się w obiektywie, gdy podczas odbywającego się indyjskiego Święta Holi zwanego Festiwalem Kolorów otoczyła nas grupka dzieci, z radością obsypując nas kolorowymi proszkami. Wyróżniał się spośród nich zdystansowanym zachowaniem wobec nas i stoickim spokojem. Jego magnetyczne i przeszywające spojrzenie na długo zostanie w naszej pamięci. Ciekawe kim będzie, jak dorośnie…

 

Kobieta z długą szyją z plemienia Karen, Tajlandia

Zwiedzając w tym roku Tajlandię, odwiedziliśmy jedno z najbardziej znanych egzotycznych plemion na świecie – plemię Karen – kobiet z „długimi szyjami”. Kobiety z tego plemienia noszą charakterystyczne obręcze, które są zakładane już paroletnim dziewczynkom. Kobieta na zdjęciu to kobieta o najdłuższej „szyi” jaką widzieliśmy. Ma na sobie ok. 25 obręczy, które ważą ponad 5 kg (!).

 

Katarzyna Redłowska

Dubajska turystka

Zdjęcie zostało wykonane w Dubaju, podczas wizyty w najwyższym budynku świata Burj Khalifa. Niepowtarzalny widok z „wierzchołka świata” zdumiewa i inspiruje chyba wszystkich turystów.

 

 

Weronika Kulik

Herbaciarka Sri Lanka 

Herbata to jeden z największych skarbów Cejlonu, bez niej Brytyjczycy nie mogliby pić swojej „five o’clock tea”. Jednak praca na polu uprawnym herbaty nie należy do najłatwiejszych, wykonują ją najczęściej, albo nawet zawsze hinduskie kobiety, których dzienne minimum to 16 kg zebranych listków herbaty.

 

Nasze redakcyjne typy:

Paulina Grabara

Mężczyzna, Kerala, Indie

Pływaliśmy łódką po kanałach wodnych w Kerali, gdzie mogliśmy podpatrzeć codzienne zwyczaje mieszkańców. Na naszej drodze stanął między innymi ten uroczy mężczyzna. Poza nimw pamięci został mi również inny mieszkaniec – do połowy w wodzie, bez koszuli, szorujący swoją krowę, która w wodzie stała razem z nim.

 

Monika Wtulich

Kobieta na plantacji herbaty, Sri Lanka

Na plantacji herbaty w górach, koło Nuwara Eliya, pracują głownie tamilskie kobiety sprowadzone przez Brytyjczykow z Indii. Codziennie zbierają wielkie ilości liści, a pracują jedynie za 2-3 dolary dziennie… Mimo to potrafią cieszyć się życiem i stać je na szczery, piękny uśmiech. W swoich kolorowych strojach, pośród soczysto zielonych liści herbaty wyglądają zjawiskowo.

 

Jakub Grabara

Sprzedawczyni, Paryż

Zdjęcie zostało zrobione sprzedawczyni w paryskiej księgarni Shakespeare&Co podczas pięknego słonecznego dnia w stolicy Francji.

 

Magda Bębenek

Uliczny sprzedawca 

Jaipur jest miastem bardzo turystycznym, co niestety powoduje, że ciężko jest przejść koło któregokolwiek ze straganów bez bycia zaczepianym i namawianym do wszelkich możliwych zakupów, poczynając od bransoletek, na sandałach i przyprawach kończąc. Mężczyzna ten był sprzedawcą, właścicielem lub po prostu znajomym osób zaangażowanych w sprzedaż lokalnie wyrabianych produktów z ceramiki, dostrzeżonym w towarzystwie kobiety siedzącej na ulicy i malującej ornamenty na dzbankach, oraz sprzedawcy z sąsiedniego kramu. Tym razem to ja kogoś zaczepiłam, nie mogłam przejść obojętnie wobec jego twarzy – doświadczonej i dostojnej, a jednocześnie tak pogodnej i dobrodusznej.

 

Submit a Comment