Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 17, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Fashion in LONDON czyli sklepy z ubraniami, które warto odwiedzić

Fashion in LONDON czyli sklepy z ubraniami, które warto odwiedzić
Anna Matyjewicz

Londyn niewątpliwe jest kolebką mody. Europejska stolica jest istną mieszanką stylów. Znajdziemy tu zarówno luźny, niezobowiązujący, czasem nad wyraz ekstrawagancki styl ulicy, ale też elegancką modę światowych projektantów. Londyn to mekka ludzi kochających różnorodność, która widoczna jest na każdej z ulic – Oxford Street, Notting Hill, czy całkowicie ekscentrycznym Camden Town!

Ulice Londynu przepełnia moda. Oprócz znanych sieciówek prym wiodą małe urokliwe butiki i nowoczesne concept story.

Lazy Oaf

To chyba najbardziej oryginalny sklep. Fani klasyki nie znajdą tu raczej zbyt wielu rzeczy, bo sklep charakteryzuje się wyjątkową gamą kolorów, wzorów i kształtów. Co można w nim znaleźć? Swetry w arbuzy, T-shity w karty, torby i dodatki. Wszystko kolorowe i przyciągające uwagę. Sukienka w lokomotywę? Takie rzeczy znajdziecie tylko w Lazy Oaf!

2 Ganton Street

 

Shop at Bluebird

Cudowny butik, w którym kolekcja zmienia się miesięcznie a nawet codziennie. Kupimy tu nie tylko oryginalne ubrania, ale też dodatki, meble i książki. Musicie odwiedzić to miejsce!

350 King’s Road

 

Dover Street Market

To ogromny multi-brandowy dom mody. Znajdziecie tu projekty różnych projektantów od Rei Kawakubo po Comme des Garcons. Rzeczy są bardzo przemyślanie poukładane, wszystko tworzy niesamowitą całość. Wszechobecne gadżety takie jak na przykład klatki, czy wypchane ptaki sprawiają, że miejsce jest jeszcze bardziej intrygujące i przyciąga klientów.

17-18 Dover St

 

Wolf & Badger

Butik dwóch braci- Henry’ego i George’a Graham powstał w 2010 roku. W nowoczesnej przestrzeni swoje miejsce znalazły projekty (ponad 70 marek) wschodzących, młodych projektantów. Miejsce jest minimalistyczne i bardzo estetyczne. Tutaj każda rzecz ma swoje miejsce, właściciele zadbali o każdy szczegół.

32 Dover Street

 

Couverture & the Garbstore

Mąż i żona czyli zespół Emily Dyson i Ian Paley otworzyli swój własny butik na Kensington Park Road. Miejsce pełne ubrań, akcesoriów i biżuterii, znajdziemy tu również sporą sekcję dla dzieci. Warto zajrzeć!

188 Kensington Park Road

 

Luna & Curious

Ten butik stworzony został przez dwóch młodych artystów. I trzeba przyznać wnętrze jest wyjątkowo piękne. Białe ściany a na nich przeróżne drobiazgi – od ceramiki, po pióra i maski. Nie da się przejść obojętnie obok tego miejsca.

24- 26 Calvert Avenue

 

The Goodhood Store

W tym miejscu znajdziecie przede wszystkim ubrania streetwear’owe. Dwójka właścicieli Kyle i Jo bardzo dokładnie selekcjonują ubrania w swoim sklepie. Prym wiodą tu T-shirty i męskie topy, ale też niezwykle wygodne ubrania dla kobiet od Peter Jensen and Wood Wood. W szafach znajdują się spore kolekcje zegarków, okularów i biżuterii.

41 Coronet Street

 

 

Czytaj także:

Wyjątkowe wnętrza butików

Weekend w Londynie

Submit a Comment