Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 16, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Filmy z Budapesztem w tle

Filmy z Budapesztem w tle
Anna Matyjewicz

W tym tygodniu przenosimy się do Budapesztu i prezentujemy nasze ulubione filmy.

 

Miłość i Śmierć

Parodia literatury rosyjskiej, min. „Wojny i pokoju”. Rosja – czas wojen napoleońskich. Oczekujący na egzekucję Borys opowiada historię swojego życia: nieszczęśliwą miłość do Soni, „bohaterską” walkę na froncie, w końcu próbę zamachu na Napoleona.

Pozytywka

Czas na thriller. Córka broni przed sądem ojca oskarżonego o zbrodnie wojenne. Podczas procesu wychodzą na jaw nowe fakty.

 

Pieśń o miłości i śmierci 

Akcja filmu zaczyna się pod koniec lat 30 w niewielkiej budapeszteńskiej restauracji. Właściciel, Laszlo Szabo, prowadzi swój lokal z klasą, dba o wystrój, miłą obsługę i przede wszystkim znakomitą kuchnię.

 

 

Ja Szpieg

Węgierscy handlarze bronią wykradają tajny, rządowy samolot, niewykrywalny dla radarów. Zadania odzyskania maszyny podejmuje się agent Alex Scott . Zwraca się o pomoc do wielokrotnego mistrza wagi ciężkiej, boksera Kelly’ego Robinsona, który wkrótce ma odbyć walkę w Budapeszcie.

 

Kontrolerzy

Akcja tego filmu toczy się w metrze. Główny bohater Bulcsu jest jednym z kontrolerów pracujących w budapeszteńskim metrze. Codziennie wraz ze swoją dziwaczną drużyną przemierza mroczne korytarze podziemnej kolei wyłapując gapowiczów.

 

Submit a Comment