Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 16, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Filmy z Krakowem w tle

Filmy z Krakowem w tle
intopassion

W tym tygodniu przenosimy się w filmową podróż do pięknego i malowniczego Krakowa.

Vinci

To jedna z naszych ulubionych komedii kryminalnych w reżyserii Juliusza Machulskiego. Główny bohater Cuma (świetna rola Roberta Więckiewicza), złodziej antyków wychodzi z więzienia i planuje kolejny napad – tym razem jego cel to kradzież obrazu „Damy z łasiczką”.

 

Uwikłanie

Pozostajemy w klimacie kryminałów. Akcja filmu toczy się w pałacu w Przegorzałach. Film oparty jest na bestsellerowym kryminale Zygmunta Miłoszewskiego. Cyniczny komisarz i znana prokurator otrzymują do rozgryzienia trudne śledztwo.

 

Podwójne życie Weroniki

Nasz kolejny typ to polsko-francuska produkcja opowiadająca historię dwóch dziewczynek, które przychodzą na świat w tym samym dniu, o tej samej godzinie, otrzymują takie same imiona, mają takie same zainteresowania, nic o sobie nie wiedzą, ale czują się związane. Akcja filmu toczy rozgrywa się w Krakowie, Paryżu i Clermont-Ferrand.

 

Lista Schindlera

Zdobywca 7 Oscarów oraz innych nominacji. Film w reżyserii Stevena Spielberga opowiada historię przedsiębiorcy Oskara Schindlera, który w czasie drugiej wojny światowej uratował przed pobytem w obozach koncentracyjnych 1100 Żydów.

 

Pod Mocnym Aniołem

Film kręcony w Krakowie, Brzesku i Nowym Sączu. Pod Mocnym Aniołem to adaptacja prozy Jerzego Pilcha. Film o ogromnej walce z uzależnieniem. Smarzowski prezentuje rzeczywistość uwikłaną w liczne problemy, przemoc i chorobę. Film trudny, który jednak warto zobaczyć.

Submit a Comment