Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Filmy z Turcją w tle

Filmy z Turcją w tle
Anna Matyjewicz

Dla miłośników Turcji mamy kilka ciekawych filmowych propozycji.

Zimowy Sen 

To nasze filmowe odkrycie. Piękna, ale trudna historia rodzinna na tle niezwykłych krajobrazów. Aydin – główny bohater jest emerytowanym aktorem, który prowadzi mały hotel w centralnej Anatolii. Towarzyszy mu młoda żona Nihal oraz siostra Necla. To film opowiadający o nierozwiązanych problemach i uczuciach trójki różniących się od siebie osób.

 

Trzy małpy

Przejmujący film, opowiadający historię pewnej kobiety i jej rodziny. Reżyser bardzo przenikliwe wnika w ich życie tworząc niezwykle wzruszający obraz. Film nagrodzony został Złotą Palmą dla najlepszego reżysera na festiwalu w Cannes w 2008 roku.

 

Pewnego razu w Anatolii 

Młody mężczyzna postanawia rozwikłać zagadkę morderstwa. W związku z tym, wybiera się w samotną wyprawę i poszukiwanie ciała zamordowanego mężczyzny. Ciekawy kryminał osadzony w krajobrazie tureckiej Anatolii.

 

 Klimaty

 

Film ukazuje różne etapy (klimaty) związku. To historia małżeństwa Isy i Bahara, które przechodzi kryzys, prowadzący do rozstania. Każda część filmu pokazuje inny etap związku: zakochania, miłości, zazdrości, przemęczenia, znużenia, aż w końcu rozpadu.

 

Na krawędzi nieba 

Historia pewnego wdowca, który pewnego dnia spotyka turecką prostytutkę, z którą postanawia związać się na dłużej. Jego syn nie akceptuje tego związku. Wszystko jednak się zmienia, kiedy dowiaduje się, że kobieta zarobione pieniądze przesyła do Turcji, aby opłacić naukę dla swojej córki. Jego postawa radykalnie się zmienia! Decyduje zaopiekować się kobietą, a po jej śmierci wyrusza w podróż, aby odnaleźć jej córkę.

 

Submit a Comment