Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 25, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Filmy z Włochami w tle

Filmy z Włochami w tle
intopassion

Uwielbiamy filmy z klimatem, tym bardziej dobre kino połączone z pięknymi krajobrazami. Tym razem motywem przewodnim naszych filmowych typów są Włochy.

Mine vaganti. O miłości i makaronach

Film opowiada historię rodziny Cantone, producentów makaronu, a w szczególności dwóch braci i ich relacji z ojcem i siostrą. Jeden z nich skrywa tajemnicę, którą postanawia ujawnić, co wywołuje wiele haosu w rodzinie. Zabawna komedia z piękną muzyką i włoskim klimatem.

 

Cinema Paradiso

Mały Salvatore kocha kino, w którym  spędza całe dnie. Tam poznaje swego jedynego przyjaciela, starszego od siebie Alfredo. Wzruszająca opowieść o przyjaźni i miłości z krajobrazem Sycylii w tle.

 

Życie jest piękne

Obdarzony poczuciem humoru Guido Orefice który zakochuje się w pięknej Dorze. Gdy przychodzi wojna, z uwagi na pochodzenie żydowskie, Guido z synem i wujem zostają zesłani do obozu koncentracyjnego.Tam rozpoczynają wyjątkową grę w której Guido wmawia synkowi iż ich nowa rzeczywistość jest fikcyjna, a oni sami uczestniczą w zawodach.Niezwykle piękna i wzruszająca historia. Film nagrodzony trzema Oscarami.

 

Malena

Włoski dramat w reżyserii  Giuseppe Tornatore i świetną rolą Monici Bellucci. Akcja toczy się w sycylijskim miasteczku. Film opowiada historię trzynastoletniego chłopca imieniem Renato zakochanego w miejscowej piękności – tytułowej Malenie.

http://www.youtube.com/watch?v=j4C0szpgokQ

 

Ukryte pragnienia

Film z 1996 roku z główną rolą Liv Tyler i do tego cudowną Toskanią w tle. Lucy przyjeżdża do małej włoskiej mieściny, w której 19 lat temu przebywała jej matka, zmarła już poetka. Lucy ma dwa cele – znaleźć swego biologicznego ojca i spotkać się z chłopcem, w którym zakochała się cztery lata wcześniej.

 

Submit a Comment