Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

From Selfie to Self-Expression wspólna wystawa Huawei i Saatchi Gallery

From Selfie to Self-Expression wspólna wystawa Huawei i Saatchi Gallery
intopassion

W londyńskiej galerii czeka nas pierwsza na świecie ekspozycja, która pokaże historię portretów i autoportretów znanych jako selfie, od starych mistrzów, aż do dziś.

 

Zwiedzający będą mieli okazję poznać prawdziwy potencjał selfies, które też mogą być dziełami sztuki.

Wystawę From Selfie to Self-Expression będzie można oglądać od 31 marca do 30 maja 2017 roku w Saatchi Gallery w Londynie, także już dziś warto zaplanować swój wyjazd do Londynu.

Celem wystawy jest nie tylko pokazanie, w jaki sposób czas wpłynął na postrzeganie portretów i autoportretów, ale również przedstawienie możliwości, jakie daje aparat w smartfonie.

– Autoportrety i portrety stały się ważnym elementem dzisiejszej kultury. Smartfony dogoniły technologicznie klasyczne aparaty fotograficzne. Dzięki temu coraz więcej zaczyna zależeć nie tyle od sprzętu, co od duszy artystycznej i kreatywności autora fotografii. Wystawa, która powstała we współpracy z Huawei zaprezentuje przekrój portretów na przestrzeni wielu lat aż do chwili obecnej – mówi Nigel Hurst, Dyrektor Generalny Saatchi Gallery.

 

 

Profesjonalna fotografia na wyciągnięcie ręki

Jeszcze kilka lat temu, aby wykonać portret potrzebne były wielogodzinne przygotowania lub drogi i profesjonalny sprzęt. Obecnie, perfekcyjny portret to kwestia ujęcia „tej” chwili, ponieważ cała technologia mieści się w smartfonie. Rozwój fotografii mobilnej stał się możliwy dzięki współpracy producentów urządzeń mobilnych z firmami produkującymi profesjonalny sprzęt fotograficzny. Podwójny aparat w Huawei P9 zrewolucjonizował fotografię mobilną, ponieważ umożliwił wykonywania profesjonalnych zdjęć smartfonem. Obiektywy w Huawei P9 oraz w Huawei Mate 9 i Mate 9 Pro powstały we współpracy z firmą Leica, znanej od lat z produkowania znakomitych rozwiązań fotograficznych.

– Po dekadzie od pojawienia się fotografii mobilnej, doszliśmy do kluczowego momentu. Zaczęliśmy dokumentować naszą codzienność za pomocą selfie i przeszliśmy do pokazywania naszej osobowości za pośrednictwem kreatywnych fotografii. Smartfony stały się narzędziem do wyrażania artystycznej ekspresji. Generacja Selfie stała się ‘Selfie to Self-Expression’ – Generacją Własnych Doświadczeń. Każdy z nas stara się odkrywać i dzielić swoją wewnętrzną kreatywnością za pomocą narzędzia, które posiadają wszyscy – smartfonu – mówi Glory Zhang, Dyrektor marketingu Huawei Consumer Business Group.

 

Od klasyków do współczesności

Podczas wystawy „From Selfie to Self-Expression” zaprezentowane będą dzieła najważniejszych malarzy i fotografów m.in. Van Gogha, Rembrandta, Christophera Bakera, Juno Calypso czy Cindy Sherman. Wiele z nich to autoportrety, które na przestrzeni lat zyskały miano kultowych.

Jedna z ekspozycji będzie w całości poświęcona mobilnej fotografii. Na ścianach Saatchi Gallery zawisną prace nieformalnej grupy artystów, znanych jako Young British Photographers, wykonane smartfonem Huawei.

 

Konkurs #SaatchiSelfie

Huawei i Saatchi Gallery organizują konkurs #SaatchiSelfie. Każdy artysta – fotograf będzie mógł zgłosić swoją propozycję portretu. Zwycięskie prace zawisną na ścianach Saatchi Gallery w Londynie i staną się częścią całej wystawy. Wszyscy, którzy znajdą się w ścisłym finale, gdzie będą oceniani przez znanych artystów, zostaną również nagrodzeni przez Huawei nowym modelem smartfona. Konkurs trwa od 23 stycznia i zakończy się 19 marca 2017 roku. Uczestnik musi mieć ukończone 16 lat, do konkursu może zgłosić do sześciu fotografii. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na: saatchigallery.com/selfie.

 

Harmonogram wystawy: From Selfie to Self-Expression

Galeria 1: Historia selfie od Starych Mistrzów do dzisiaj

Galeria 2: Kultowe selfie: od pięknych i wysublimowanych do szalonych i niebezpiecznych

Galeria 3: Prace konkursowe #SaatchiSelfie

Galeria 4: Wyraź siebie – zdjęcia autorstwa Young British Photographers wykonane smartfonami Huawei z podwójnym aparatem.

 

H1

 

 

H3

 

 

H2

Save

Save

Submit a Comment