Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

HOP Design – koce z owczej wełny

HOP Design – koce z owczej wełny
Paulina Grabara

Ich motto to „Materiał ma znaczenie”. Wierzą w ponadczasowe produkty z naturalnych materiałów. Dbają o środowisko i współpracują z lokalnymi rzemieślnikami. Możesz wesprzeć ich projekt na wspieram.to i już dziś nabyć koc ze zniżką.

 

Projektanci z HOP Design, po sukcesach związanych z pościelą z czystej bawełny, która otrzymała w tym roku wyróżnienie „must have” oraz rekomendację do nagrody Dobry Wzór, nadal pracują z tekstyliami. Tym razem wzięli się za temat koców, nad którymi pracują już prawie rok.

 

hopdesign-woolblankets-18
„Rynek zalany jest słabej jakości kocami głównie z poliestru i akrylu z masowej produkcji pochodzącymi z importu” – mówi Konrad Hulak.
„Dla nas materiał ma znaczenie, dlatego postawiliśmy na owczą wełnę – prawdziwy cud natury, a do tego postanowiliśmy skorzystać z naszej rodzimej produkcji, aby mieć pewność jakości wykonania”.

Projektanci postawili na proste ponadczasowe wzornictwo i modne kolory. Pledy HOP DESIGN tkane są w Polsce z wysokiej jakości ekologicznych włókien z owczej wełny z pastwisk Nowej Zelandii. Takie przedsięwzięcie wiąże się z dużą inwestycją, zwłaszcza w materiał, dlatego HOP DESIGN postanowił skorzystać z crowdfundingu. Miłośnicy dobrego dizajnu będą mieli możliwość kupić koc w obniżonej cenie w przedsprzedaży, a zebrane środki zostaną przeznaczone na produkcję.

Aby skorzystać z tej opcji należy zapisać się na stronie http://wool.hop-design.eu/polski. Każdy, kto zostawi swój email, zostanie poinformowany o rozpoczęciu sprzedaży z rabatem nawet do -40%.

Pledy tworzą mistrzowie tkactwa w zakładzie rzemieślniczym, który od pokoleń specjalizuje się w tej profesji. Taki pled to wspaniały, naturalny produkt o niezwykłych właściwościach. Zapewni komfort i będzie pięknym dodatkiem do aranżacji wnętrza.

Wełna z owiec narażonych na skrajne temperatury przez lata nabrała wyjątkowych cechach:
– w naturalny sposób reguluje temperaturę, zapewniając ciepło w zimie i przyjemny chłód w lecie,
– oddycha i odprowadza wilgoć na zewnątrz, a sama pozostaje sucha
– nie wchłania zapachów,
– jest antyalergiczna i antybakteryjna,
– ma właściwości lecznicze,
– jest materiałem odnawialnym.

Zaletą kocy jest też fakt, że występują w dużych rozmiarach – 165 x 210cm.

 

Jaki jest cel projektu na wspieram.to?

Zebranie funduszy na produkcję 100% wełnianych koców HOP Design. „Stworzenie kolekcji wymaga dużego wkładu finansowego, dlatego też chcemy to zrobić z Waszą pomocą!” – piszą twórcy i właściciele marki HOP Design.

„Dzięki Waszemu wsparciu chcemy ponownie zaktywizować mistrzów tkackich w polskich zakładach. Nasza współpraca pozwoli dostarczyć Wam wysokiej jakości produkt w przystępnej cenie”.

WESPRZYJ PROJEKT na https://wspieram.to/hopdesign

OBEJRZYJ FILM promujący kampanię:

 

hopdesign-woolblankets-1

 

hopdesign-woolblankets-3

 

hopdesign-woolblankets-9

 

hopdesign-woolblankets-12

 

 

Save

Submit a Comment