Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Idealna książka w podróż

Idealna książka w podróż
Anna Matyjewicz

Jakbyście mieli zabrać jedną książkę w podróż, co by to było? My postanowiliśmy zebrać swoje typy ulubionych pozycji, które towarzyszą nam podczas podróży.

Paulina Grabara 

„Intryga Małżeńska” Jeffrey Eugenides

Tęsknicie za latami studenckimi, kiedy szukaliście swojej drogi w życiu, kochaliście, błądziliście, kwestionowaliście rzeczywistość? W powieści Eugenidesa jest miłość i depresja, pustka i próba doświadczenia otaczającego nas świata. Madeleine, Leonard i Mitchell ukończyli właśnie college – ich losy są połączone, podobnie jak książki, które czytają i cytują. Świetnie skonstruowana książka, akcja przerywana rozmowami o teologii i fragmentami dzieł literackich, które na równi z codziennością wciągały bohaterów. Dla wszystkich, którzy na chwilę chcą powrócić do lat młodości i przypomnieć sobie jak to było z naszymi wyborami, które miały zaważyć na naszej przyszłości.

 

Ania Matyjewicz

„1Q84” Haruki Murakami

W podróż na pewno zabrałabym najnowszą powieść Murakamiego. Autor przede wszystkim buduje dwa równoległe światy. Opowiada historię kobiety i mężczyzny, Aomame i Tengo. Ona jest instruktorką sztuk walki, masażystką, a po godzinach perfekcyjną morderczynią. On – wykładowcą matematyki, a w wolnych chwilach początkującym pisarzem i redaktorem. Aomame dostaje się do innej rzeczywistości. W pewnym momencie ona i Tengo desperacko próbują się odnaleźć. To co najbardziej intryguje podczas czytania ksiązki to przeplatanie się dwóch światów. Dwa spore tomy „1Q84” na pewno sprawdzą się podczas dalekiej podróży.

 

Marta Kuba

„Bezsenność w Tokio” Marcin Bruczkowski

Każdy początkujący gajdzin przeżywa w Japonii swoją porcję przygód, ucząc się na nowo jeść, mówić, czytać, pisać, myśleć, żyć…O życiu gaidżina, tamtejszej odmiennej obyczajowości po dziesięciu latach pobytu w Japonii opowiada dowcipnie Marcin Buczkowski.

 

Alek Hudzik

„Bracia Sisters” Patrick DeWitt

Uwielbiacie klimat filmów P.T Andersona, opanowała Was szaleńcza moda na westerny? To musicie poznać braci Sisters. Dwóch typów spod ciemnej gwiazdy przemierza tereny dzisiejszej Kalifornii, by nad rzekami ponad San Francisco dopaść swoją ofiarę,człowieka, na którego podpisano wyrok śmierci. Nie cel, a droga jest tu jednak esencją. Bracia, żarłok Charlie i pijak Ellie, to niestrudzeni poszukiwacze przygód, tak w saloonach, jak i na prerii. Książka zachwyca wartką narracją i niespotykanym wyczuciem epoki (Charlie już szczotkuje zęby, Ellie patrzy na ten proceder z odrazą). Historia prosta, ale tak sugestywna, że po przeczytaniu sami będziecie czuć potrzebę ruszenia w świat. Bracia Sisters chętnie wam w tym potowarzyszą.

 

Kamila Belczyk

„Arabska Żona” Tanyi Valko

Kiedyś zakochałam się w Oriencie, naukę arabskiego zamieniłam na przyjemność czytania książek o kulturze muzułmańskiej – lekka i przyjemna lektura z bujną fikcją literacką, ale niezwykle wciągająca Arabska Żona, pochłonęła mnie na tyle, że każdą pozycję z twórczości Tanyi Valko pochłaniam na wakacjach w zawrotnym tempie.

Submit a Comment