Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Wrzesień 30, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

In love with SASKA KĘPA

In love with SASKA KĘPA
WARSAW state of mind

Dzień na Saskiej Kępie – kawa latte na mleku sojowym na Francuskiej 30 i szybkie sprawdzenie poczty. Spotkanie i grillowane warzywa w Bistro Przystanek. Spacer wśród przebijającego się za chmurami słońca. I w końcu lunch w Szarej Cegle: sałatka z krewetką, mango, kolendrą i sosem cytrusowym z imbirem. Taki dzień w Warszawie bardzo lubimy!

Nasze dzisiejsze typy na Saskiej Kępie:

 

1. Francuska 30

ul. Francuska 30

 

Lokal jest przytulny, ale nie jest mały – warto tu wpaść popracować, albo poczytać gazetę. Poza kawą jest można wybierać wśród różnych kanapek (mój typ z chlebem orkiszowym), czy hummusu. Do tego pierwsze promienie słońca kuszą aby zawinąć się w koc i usiąść na zewnątrz.

 

 

 

 

2. Bistro Przystanek

ul. Francuska 32

 

Moje odkrycie dzięki Beti, która zawsze wie gdzie jest najzdrowsze jedzenie. Grillowane warzywa, pęczak z groszkiem i bobem a na lunch zupa minestrone i kurczak. Są też zdrowe koktajle i pachnące ciasta, które w czasie śniadania mogą pokonać zestaw słony i zagościć na naszym stole. Stolików jest mało – więc nie zawsze musi na nas czekać miejsce, choć parasol przed wejściem sugeruje powiększenie lokalu podczas cieplejszych dni.

 

 

 

 

3. Szara Cegła

ul. Królowej Aldony 5

 

Co tu trafiam przypomina mi się jakie świetne dania tu serwują. Dziś na naszym stole zagościły policzki wołowe w kardamonie i wanilii z puree selerowo – ziemniaczanym i sałatką oraz sałatka z krewetką, mango, kolendrą i cytrusowym sosem z imbirem.

To nie tylko kawiarnia ale także wytwoornia – możemy spróbować i nabyć w słoikach oliwki, pomidory, bakłażany. Wszystkie smaki warto zdegustować!

 

 

 

Czytaj także: MUST SEE Saska Kępa czyli nasze ulubione miejsca

Submit a Comment