Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INSTAfriendly miejsca w Poznaniu

INSTAfriendly miejsca w Poznaniu
intopassion

Wyjątkowe wnętrza, czarujący klimat i pyszne jedzenie. Nie tylko to zachęca nas do odwiedzenia lokalnych knajpek. Obecnie chętnie dzielimy się pięknymi obrazami na Instagramie, a w tych miejscach nie sposób nie zrobić efektywnego zdjęcia. Przedstawiamy wam kilka poznańskich miejscówek, które was oczarują.

Tekst: Agata Osińska

 

Wypiekarnia Kawa & Wypieki

ul. Kościelna 17/U4, Instagram @wypiekarniapoznan

To niewątpliwie najsłodsze miejsce na mapie Poznania i nie mamy na myśli jedynie serwowanych tam apetycznych ciast. Pastelowo różowe ściany idealnie współgrają z pastelową miętą i szmaragdem, a połączenie to daje istnie bajkowy urok.

Screen Shot 2019-02-06 at 12.03.45

 
 

SPOT.

ul. Dolna Wilda 87, Instagram @spot.poznan

SPOT. to unikatowe miejsce łączący ze sobą różnorodne dziedziny. Sercem konceptu jest restauracja, w której oprócz skosztowania dań z menu bazującego na sezonowych składnikach, spróbujesz wyjątkowych win. W SPOT. organizowane są również liczne warsztaty kulinarne i kursy winiarskie. Działa tam też pracowania fryzjerska, Spa oraz Brodziak Gallery. Wszystko to w murach oryginalnej XIX-wiecznej architektury przemysłowej z nowoczesnym wnętrzem.

Screen Shot 2019-02-06 at 12.06.52

 
 

Przyjemność

ul. Górna Wilda 82/84, Instagram @przyjemnosc.pizza

Zjecie tu nieprzeciętną pizze i wypijecie autorskie szprycery. Mały lokal na rozwijającej się gastronomicznie Wildzie, przeniesie was klika lat wstecz do Włoch. Są retro krzesła i marmurowe stoliki, teatralności dodają welurowe zasłony i ściana luster.

Screen Shot 2019-02-06 at 12.09.37
 
 

Dziewczyny i Słodycze

ul. Górna Wilda 85, Instagram @dziewczynyislodycze

Estetyczne miejsce w pięknych barwach różu i szmaragdu. W gablocie znajdziecie wyśmienite ciasta, głównie serniki. Dziewczyny również przygotowują pyszne śniadania. Charakterystycznym elementem lokalu jest różowy neon układający się w napis: „enjoy life, eat cake”.

Screen Shot 2019-02-06 at 12.13.50

 
 

Święty

ul. Kraszewskiego 12, Instagram.com @swiety_poznan

Obdrapane ściany i witraż za barem nadają niesamowity klimat Jeżyckiej miejscówce. W menu znajdziecie śniadania i brunche z dodatkiem pieczywa ich wypieku. W ofercie również ciasta. Całość dopełniają świeże kwiaty i naturalne dzięki dużym oknom światło. Jest pięknie.

Screen Shot 2019-02-06 at 12.17.43

 

 

VANDAL store & cafe

ul. Strusia 9, Instagram @vandalstorecafe

Połączenie kawiarni i showroomu. Czerwona podłoga, ściana oblepiona skrawkami magazynów, meble wyciągnięte z mieszkań babć. Na Łazarzu możemy poczuć się jak w Berlinie.

Screen Shot 2019-02-07 at 16.14.14

 
 

PHO BAR

ul. Wawrzyniaka 19, Instagram @phobar19

Do Wietnamu przeniesie nas nie tylko fenomenalne pho, ale również sam klimat tego miejsca. Zapełniona knajpka, zgiełk rozmów oraz aromat serwowanych dań sprawia, że czujemy się jak na gwarnej wietnamskiej ulicy.

Screen Shot 2019-02-08 at 10.51.28

 
 

GLANC

ul. Zwierzyniecka 3, Instagram @glanc_cafe

Gustowne wnętrze, różowe welurowa kanapa, złote elementy i masywny marmurowy kontuar. Desery, które tu dostaniecie wyglądają jak małe dzieła sztuki i zaskakują połączeniem smaków. Kawa z przyjaciółką w tak szykownym miejscu, z pewnością zaliczy się do tych niebanalnych wyjść.

Screen Shot 2019-02-08 at 10.55.13

 
 

Wesprzyj nas na www.patronite.pl/intopassion – zostań patronem naszej gazety. Wpłacając 10 złotych miesięcznie (tak, można jednorazowo) nam pozwalasz się rozwijać, a od nas otrzymujesz STYLISH PAPER w podziękowaniu.

Śledź nas także na FB: intopassion i IG: into_passion

Submit a Comment