Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 21, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INSTAmama: @majanaskretska

INSTAmama: @majanaskretska
Paulina Grabara

Kobieta i Matka. Przez 10 lat jako stylistka i szefowa działu mody związana z najlepszymi polskimi magazynami kobiecymi, dziś należy do teamu ladnebebe oraz prowadzi autorskiego bloga o stylowym macierzyństwie www.womanandmother.com.

 

Jej instagram obserwuje prawie 14 tysięcy użytkowników. Pokazuje piękne produkty nie tylko dla dzieci, backstage sesji, ale także wspólne chwile z córką.

 

W naszej nowej serii poznacie najpopularniejsze INSTAmamy – mamy, które warto śledzić na Instagramie.

 

Screen Shot 2017-06-21 at 11.17.58

 

1.  Ile czasu spędzasz na instagramie?

Bardzo dużo! Dla mnie Instagram jest ogromnym źródłem informacji – nie tylko inspiracji. Pomaga mi w pracy pod wieloma względami. W zakupach – zawsze przed kupnem jakiejś rzeczy sprawdzam tagi lub profil marki, żeby zobaczyć jak dany produkt wygląda na człowieku lub w danej sytuacji – w zależności od tego, co to jest. To samo z wyjazdami – hotele, miejsca, wszystko zostało już przez kogoś udokumentowane.
Od kiedy powstała instagramowa skrzynka na wiadomości, dużo osób zaczęło się ze mną w ten sposób komunikować – najczęściej marki, z którymi współpracuję lub znajomi z którymi mam stały kontakt. Wiele osób poznałam też dzięki Instagramowi, choć brzmi to dość zabawnie, jest to możliwe! Mam z nimi stały kontakt nie tylko w sieci.

 

2. Jaka jest Twoja instagramowa strategia – planujesz treść na swoim profilu czy działasz spontanicznie?

Mam swój wypracowany styl, korzystam z jednego, konkretnego filtra – od zawsze lubiłam chłodną kolorystykę zdjęć dlatego też taką stosuję na swoim profilu. Pokazuję raz siebie, raz moją Lily, marki, które polecam, rzeczy, które mi się podobają, miejsca, które inspirują lub są godne uwagi. Ale raczej wszystko jest spontaniczne co nie znaczy, że nie wkładam (np. w zdjęcia kompozycyjne) sporo skupienia i zaangażowania. Odnośnie tekstów – z tym mam zawsze problem dlatego ograniczam się do minimum. Chyba, że mam coś więcej do przekazania. Nie przepadam za długimi opisami, które aktualnie stają się coraz modniejsze. Wydaje mi się, że zdjęcie mówi w wielu przypadkach wystarczająco wiele.
Minusem prowadzenia profilu w ściśle określonym stylu jest to, że czasem chciałoby się wrzucić ot tak, jakieś przypadkowe zdjęcie ale zaburza to potem całość – a dla mnie bardzo ważne jest spojrzenie na profil jako całości, pewnej historii zarówno mówiącej o osobie, która prowadzi ten instagramowy dziennik jak i estetyce.
Mimo tych wszystkich moich zasad – jestem to nadal ja. Jest to moja estetyka, mój świat, niczego nie robię tu na siłę, jeśli nie mam co aktualnie opublikować, po prostu tego nie robię. Stąd pojawiają się u mnie nawet kilkudniowe przerwy na profilu ale wole to, niż wymuszone zdjęcie.

 

3. Jakie są twoje ulubione instagramowe mamy czy rodziny? kogo obserwujesz?

To się często zmienia. Jednak na swoje ulubione profile mam ustawione powiadomienia, nie jest ich wiele ale podglądanie ich często nastraja mnie pozytywnie, dlatego nie chcę ich przegapić. Są to m.in. @leiasfez, @carolinenehring koniecznie w pakiecie z @anthonybogdan (kocham ich!), @chloe (w tym stylu widzę zdecydowanie każdą mamę, a na pewno siebie! haha), @lenaterlutter. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać…

 

 

Submit a Comment