Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INTOcities: Skiathos Town/SKIATHOS

INTOcities: Skiathos Town/SKIATHOS
Paulina Grabara

Skiathos Town to kwintesencja greckich wakacji. Bielone domki z czerwonymi dachami i niebieskimi okiennicami, kościółek na wzgórzu, wieczorny drink z widokiem na morze i przemierzające je jachty.

 

Wstępem do miasta jest malutka wysepka Bourtzi, na której mieści się kościółek i urocza kawiarnia, idealna na kawę, lekki lunch czy wieczornego drinka.

Miasteczko zachwyca portem z małymi łódkami, szeroką promenadą wśród urokliwych greckich domków, doskonałymi rodzinnymi restauracjami i turystyczną ulicą wypełnioną po brzegi przez sklepiki i kawiarnie.

 

 

 

 

CO ZOBACZYĆ:

– Bourtzi

Wysepka jest wizytówką miasta. W odkrytym teatrze często odbywają się przedstawienia na powietrzu. Bourtzi jest idealne na spacer – zachwyca widok na malowniczy port i urocze domki Skiathos Town. Na krańcu wyspy znajduje się kawiarnia, z której podziwiać możemy turkusowe i miejscami szafirowe morze i wolno poruszające się po wodzie jachty.

– Papadiamanti Str.

Popularna ulica zamknięta dla ruchu wypełniona jest sklepami (w niektórych znajdziemy prawdziwe dzieła sztuki jak malowane porcelanowe talerze), restauracjami (zjemy tu zarówno pizzę, hummus jak i typowe greckie przysmaki) i barami.

– Stary Port

Małe łódki cumują obok zachwycających jachtów. Stąd rozpoczynają się jednodniowe wycieczki łodzią (warto wybrać się na sąsiadujące ze Skiathos Skopelos). Po drugiej stronie wzdłuż promenady znajdują się liczne kawiarnie i restauracje.

– Nowy Port

Tu najczęściej zatrzymują się luksusowe jachty. Okolice Nowego Portu słyną z licznych tawern, a także klubów.

 

GDZIE ZJEŚĆ:

– na kawę, prosecco, lunch czy wieczornego drinka

Najpiękniej – położona na wzgórzu na wysepce Bourtzi kawiarnia gwarantuje bajkowy widok. Stoliki otoczone są przez drzewa iglaste, szklane lampiony, wygodne kanapy. Do tego cudowna, pomocna i uśmiechnięta obsługa oraz przyjemna muzyka.

 

 

– na słodkości i kawę

Kawiarnia Ariston położona jest w Starym Porcie. Idealne miejsce by poobserwować łódki, ludzi i rozkoszować się zimną kawą z mlekiem i lodem oraz wypiekanymi na miejscu słodkościami. Można tu też zjeść lekki lunch.

 

 

– na najlepsze greckie jedzenie

Amfiliki Tavern. Rodzinna tawerna na wzgórzu z magicznym widokiem na szerokie piaszczyste plaże, błękit morza i białe żagle łódek. Jednak najważniejsze, co znajdziemy w tym miejscu, to doskonałe jedzenie: carpaccio z ośmiornicy, świeże ryby, warzywa z własnego ogródka. Przyszliśmy jednego dnia na lunch, wróciliśmy kolejnego na kolację. Stolik koniecznie trzeba rezerwować wcześniej, aby siedzieć na tarasie.

 

 

 

Co nam się podobało:

– malownicze wąskie uliczki, gdzie uciekniemy od tłumów – idealne na romantyczny spacer

– kawiarnia Cafe Bourtzi na uroczej wysepce, z której podziwiamy nieziemskie widoki na samo miasto, jak i wodę

– jedzenie w rodzinnej restauracji Amfiliki Tavern, gdzie smaki po prostu zachwycały! Najprawdziwsza uczta na dodatek w rozsądnej cenie!

– wieczorny spacer po ulicy Papadiamanti: tłumy są akceptowalne, a oświetlona ulica, pełna życia to esencja greckiego życia pełnego radości

 

Czytaj także:

INTOplaces: Koukounaries beach/Skiathos

Perfect day in Skiathos

Skiathos Photo Story

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Submit a Comment