Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci

INTOinternet czyli najciekawsze w sieci
Paulina Grabara

Pora urlopów, choć niektóre portale jak cntraveler radzą, że lipiec to najlepszy miesiąc na bookowanie długich weekendów w 2015 roku. W internecie pełno porad dla urlopowiczów – zarówno tych którzy planują urlop (wakacje dla singli), jak i tych którzy planują spędzić weekend w domu (kosmopolityczny hamburger).

 

Oto najciekawsze artykuły, które znaleźliśmy w sieci w ostatnim tygodniu:

1. Jak zrobić zdjęcia z wakacji jak profesjonalista?

3 topowi fotografowie Conde Nast Traveler łączą siły, aby na łamach magazynu przedstawić rady jak zrobić dobre zdjęcia z wakacji. Czasem wystarczy wstać przed wschodem słońca, aby uzyskać piękną poświatę, albo zapomnieć o korzystaniu z flasha przy kilku źródłach światła i skorygować ISO dopasowując wrażliwość aparatu do światła.

Czytaj: take summer vacation photos like a pro

 

 

2. Najlepsze destynacje dla singli

Na stronach internetowych Forbes przeczytamy przykłady oferty tylko dla singli. Dowiemy się, że wyspecjalizowane biura radzą sobie z najtrudniejszą czasem kolacji organizując wspólne jedzenie z innymi podróżującymi samotnie. W tekście znajdziemy też radę, że najlepiej zaplanować zbalansowaną podróż –  z jednej strony z dużą ilością aktywności i czasem na poznawanie nowych osób, z drugiej z uwzględnieniem chwili dla siebie.

Czytaj: Top Trips For Singles

 

 

3. Jak efektywnie składać skargę w hotelu

Jak często idzie coś źle na wakacjach? Niestety problemy zdarzają się nawet wyjątkowo nie problematycznym urlopowiczom. Naszym pierwszym kontaktem jest zawsze recepcjonista. W tekście co robić (i czego nie robić) aby jak najszybciej rozwiązać problem: HotelChatter.com sugeruje, aby jasno opowiedzieć o sprawie ze wszystkimi detalami, pamiętać z kim rozmawiamy (w przeciwieństwie do rozmawiania ze wszystkimi), oraz prosić o kontakt z dyrekcją hotelu, dopiero w wyjątkowych sytuacjach.

Czytaj: How to effectively make complaints in hotels

 

 

4. 9 sposobów na zrobienie burgera

W magazynie New York Times możemy przeczytać o amerykańskiej tradycji kulinarnej – hamburgerze (który został tak nazwany po niemieckim miasteczku). Mark Bittman pokazuje Amerykanom jak bardzo ich danie jest międzynarodowe i przedstawia 9 przepisów na burgera – nie z wołowiną. Dzięki niemu możemy przygotować burgera z łososiem, awokado i krojonymi ogórkami czy takiego w greckim stylu z jagnięciną i zapieczoną fetą.

Czytaj: 9 Worldly Ways to Make a Burger

 

 

5. Doskonały weekend w Nowym Jorku

Financial Times na stronach swojego magazynu ‚How to spend it’ zaprasza na weekend doskonały – nam najbardziej przypadła do gustu propozycja w Nowym Jorku. Współwłaściciel słynnego niegdyś Studio 54, obecnie hotelarz Ian Schrager, opisuje swój dzień w mieście, które nigdy nie śpi. Co poleca? Od spaceru po Union Square Greenmarket czy wzdłuż galerii na 22nd Street w Chelsea, przez lunch w nowych miejscach Williamsburgu po spektakl taneczny w New York City Ballet czy The Joyce Theater.

Czytaj: Ian Schrager’s New York

Submit a Comment