Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

INTOplaces: Koukounaries Beach/Skiathos

INTOplaces: Koukounaries Beach/Skiathos
Paulina Grabara

Plaża KOUKOUNARIES uznana została za najpiękniejszą na Skiathos – wyspie, na której kręcono wybrane sceny do głośnego filmu Mamma Mia z Meryl Streep. Mnie zachwycił widok z góry na plażę i krystalicznie czystą wodę, spacerujące po niej białe i czarne łabędzie i grecka tawerna, w której smaki przywodziły to, co w greckim jedzeniu najlepsze.

 

 

 

Las piniowy rzuca cień na biały piasek. Morze długo jest bardzo płytkie, co sprzyja rodzinnym kąpielom i wodnym spacerom. Woda mieni się od lazurowej po szafirową – i najbardziej zachwyca po 17:00, gdy odbija kierujące się ku horyzontowi słońce.

Plaża nazywana jest także „Golden Sand”, gdyż piasek w słońcu wydaje się złoty. Z jednej strony otoczona wodą morską, z drugiej jeziorem Strofilia, tworzy niesamowity klimat. Do plaży docieramy przez mały mostek, na którym tłumnie zatrzymują się turyści, aby sfotografować białe i czarne łabędzie.

Na plaży znajduje się restauracja i klub plażowy, bary oraz centra sportów wodnych (możemy popływać na nartach wodnych, wake’u, motorówką, a także na tak zwanym „bananie” czy innych dmuchanych „zabawkach” do pływania).

 

 

 

Gdzie jeść:

Na plaży znajduje się jedna restauracja z prawdziwego zdarzenia – Thalassa. Zjemy w niej doskonałą grillowaną ośmiornicę, sałatkę z arbuzem, czarnym sezamem i fetą czy spaghetti z owocami morza. Obok znajduje się Kahlua Beach Bar, w którym odprężymy się przy jednym z licznych koktajli (nasz typ: aperol) czy espresso.

Na plaży znajdują się też mniejsze bary, które serwują bardziej fastfoodowe menu. Nas kusiły jedynie wspaniałą frappe!

 

Gdzie mieszkać:

The Skiathos Plalace Hotel – króluje na wzgórzu nad zatoką – widok na plażę i morze absolutnie zachwyca. Warto w hotelowym barze obserwować zachód słońca, a do White Tavern wybrać się na kolację.

 

Informacje praktyczne:

– koszt 2 łóżek i parasola to 8 euro

– plaża na początku jest bardziej zaludniona – tłumy są też w sezonie ze względu na liczne łódki wycieczkowe, które przywożą turystów na tę słynną plażę

– na plaży można znaleźć wiele miejsc, gdzie można (także w cieniu) rozłożyć ręcznik (nie obowiązuje nas wtedy opłata)

– idealne miejsce dla rodzin z dziećmi – długi drewniany podest wzdłuż plaży ułatwia przemieszczanie się z wózkiem

– przy samej plaży znajduje się przystanek autobusowy, dzięki czemu łatwo jest do niej dojechać z każdego miejsca na wyspie

 

 

Podobało nam się:

– ciepłe morze, piaszczyste dno

– krystaliczna, płytka woda

– szeroka i piaszczysta plaża w zatoczce z piniowym lasem w tyłe

– piękne zachody słońce z hotelu Skiathos Palace

– Thalassa – rewelacyjna restauracja na plaży, która trzyma wysoki poziom: fenomenalna grillowana ośmiornica, kalmar, sałatka z fetą, arbuzem i czarnym sezamem

– bar plażowy Kahlua, serwujący doskonałą cafe frappe

– idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ze względu na płytkie morze i miękki piasek

– panoramiczny widok na zatokę i otwarte morze zachwycają z widowiskowej tawerny w położonym na wzgórzu hotelu Skiathos Palace

– zacumowane w zatoczce jachty

– centra sportowe na plaży, które pozwalają na uprawianie sportów wodnych (wakeboarding, narty wodne, skutery etc.)

 

 

 

 

 

 

 

 

Submit a Comment