Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Jak żyć w sieci? Olciiak, gwiazda You Tube dla INTOpassion.com

Jak żyć w sieci? Olciiak, gwiazda You Tube dla INTOpassion.com
Kamila Belczyk Panków

Pokazywanie swojego życia jest coraz bardziej popularne wśród młodych osób. Jesteśmy świadkami rozwoju nowych mediów, które są wszechobecne. Olciiak, czołowa You Tuberka zdradza nam, jak młodzi ludzie komunikują się oraz jakie aplikacje warto mieć na swoim smartfonie.

 

Olciiak prowadzi swojego videobloga od prawie dwóch lat, jest rekordzistką, ma ponad 165 000 subskrypcji. Pytając o sukces jej kanału mówi, że nigdy nie skupiała się na subskrypcjach. Zaczynając nie myślała, że You Tube jest taką siłą i może stać się jej pracą. Szybko się wdrożyła w kręcenie filmów. Robi je od zera, pisze scenariusz, kręci i montuje. Wszystko sama. Robi to regularnie. Zależy jej na tym, aby każdy film był autentyczny, więc nie porusza tematów, które nie są w kręgu jej zainteresowań. „Boję się promować niektórych rzeczy, niesprawdzonych, takich, które nie lubię, bardzo często odmawiam współpracy jeżeli jest to wbrew mnie. Mam bardzo różne propozycje jednak wiele odrzucam, chcę być autentyczna.” Właśnie dzięki temu dociera do tak dużej grupy osób, od gimnazjalistów po osoby pracujące powyżej 30-stki.

 

Co najbardziej interesuje widzów Olciiak? Jak twierdzi ludzie uwielbiają śledzić innych, stąd tak ogromna popularność blogów, profili Instagramowych i kanałów YouTube. Teraz najlepiej oglądają się tutoriale na YouTubie, dziewczyny chcą wiedzieć jak mogą wykonać makijaż czy stylizację. Codziennie sprawdzają nowe filmiki. „Najlepiej oglądają się recenzje. Widzowie doceniają to, że jesteśmy normalnymi osobami, które są autentyczne i powiedzą zarówno o zaletach, jak i wadach produktu, który testują. Drugim typem filmów, które biją rekordy popularności są haule zakupowe – to wtedy opowiadamy, co jest nowego w sieciówkach, gdzie można daną rzecz kupić i za ile. Jeżeli ktoś mnie ogląda to się utożsamia z moim stylem, życiem? codziennym.”

 

You Tube jest niewątpliwą potęgą nowych mediów. Coraz więcej osób rezygnuje z czytania, komunikacja obrazkowa nie wymaga tak dużego zaangażowania i poświęcania czasu. Młodzi ludzie wybierają filmiki. Codziennie oglądają ich tysiące. Z potrzeby podglądania życia prywatnego znanych osób pojawiły się aplikacje takie jak Instagram i Snapchat. Snapchat bije rekordy popularności, jak twierdzi Olciiak aplikacja pojawiła się trochę znikąd i w krótkim czasie zdobyła rzeszę fanów. „Snapchat poznałam od przyjaciółki ze Stanów. Początkowo korzystałam z niego tylko ze znajomymi, relacjonowałam ciekawe sytuacje z mojego dnia. Teraz Snapchat to kolejny kanał komunikacji – używam go jako narzędzie komunikacji z fanami. Po wstawionym filmiku odzew jest natychmiastowy, docieram do kilku tysięcy osób w jednym momencie. Aplikacja jest coraz bardziej popularna, bowiem daje bowiem ogromne możliwości, widzowie mogą poznać lepiej osobę, nie trzeba planować filmików, nagrywać, można od razu wrzucić. Fani cenią sobie najbardziej naturalność i szczerość. Olciiak w rankingu Snapchatów stworzonego przez portal HUSH zajmuje 20 miejsce.

 

 

MUST HAVE aplikacji wg Olciiak:

 

Snapchat

Uber

VSCOcam

PixArt

Messenger

Instagram

Spotify

Aplikacje, które się najbardziej przydają, kiedy jesteś w podróży

Google Maps

Uber

 

 

 

Submit a Comment