Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

KONIN

KONIN
intopassion

Konin to wyjątkowo gościnne i otwarte miasto, położone w centrum Polski, na Szlaku Bursztynowym. Bogatą tradycję i historię do dziś przenikają różne kultury i wyznania. Podzielone rzeką Wartą na dwie części: starą i nową, które tak naprawdę właśnie rzeka zamiast dzielić… łączy. Atutem Konina jest jego korzystne położenie: w samym sercu Polski, we wschodniej Wielkopolsce, nad rzeką Wartą.

 

Konin to miasto, w którym szanuje się i pielęgnuje lokalną historię, ale i stwarza jak najlepsze warunki dla rozwoju, postępu i nowoczesności. Położenie dodatkowo wpływa na rozwój przedsiębiorczości, a miasto chętnie wspiera biznesmenów tworzących nowe miejsca pracy.

W 2012 r. powołano Geotermię Konin sp. z o.o., która (w dwa lata później) na wyspie Pociejewo w Koninie przygotowała i wykonała odwiert na głębokość 2660 m do wód geotermalnych o temperaturze 97,5oC.

Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna zagospodarowania wyspy Pociejewo przewiduje wybudowanie m.in. parku zdrojowego z wieżą widokową, plaży przy kanale Ulgi, basenów zdrojowych, galerii handlowej, obiektów leczniczych oraz hali widowiskowo-sportowej.

Najbliższe okolice Konina to bardzo dobre tereny do uprawiania sportów wodnych, wędkowania i wypoczynku. Dlatego też często nazywane są małymi Mazurami. Wiele jezior, poprzez kanał Warta-Gopło, ma połączenia żeglowne z Wisłą i wybrzeżem Bałtyku.

W Koninie odbywają się m.in.: Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca, Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich ,,OKFA”, Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Chopinowskie Interpretacje Młodych”, Festiwal Jazzowy ,,Jazzonalia” czy Festiwal Teatralny ,,Malta na bis” oraz Międzynarodowy Festiwal Bluesonalia

To także miasto, które czerpie energię z prężnie rozwijającej się współpracy zagranicznej prowadzonej od ponad 30 lat. Miasto ma podpisane 14 umów o współpracy z miastami w takich krajach jak: Francja, Niemcy, Ukraina, Rosja, Wielka Brytania, Bułgaria, Szwecja, Litwa, Łotwa, Hiszpania, Mołdawia, Białoruś i Chiny. Współpraca odbywa się na płaszczyźnie kulturalnej, oświatowej, sportowo-turystycznej i gospodarczej. Co roku delegacje zagranicznych partnerów uczestniczą w takich przedsięwzięciach jak: Festiwal Kultur Miast Partnerskich, Święto Młodości czy Międzynarodowy Festiwal Chórów.

Konin jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. M.in.: konkursu Nasza Gmina w Europie, Europejskiego Certyfikatu Standaryzacji Ekologicznej, Profesjonalna Gmina Przyjazna Inwestorom czy Najlepsze Miasto w dziedzinie wykorzystania Funduszy Unijnych.

Konin to miasto, które warto odwiedzić.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ:

CZERWIEC 2016

* 01-05.06.2016 – 37. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca KONIN

* 05.06.2016 – Dzień Dziecka, Park im. F. Chopina

* 09-12.06.2016 – 62. OKFA Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby

* 18-19.06.2016 – DNI KONINA 2016

* 18-19.06.2016 – Zawody Jeździeckie „Grene Cup”, Konińskie Błonia ul. Wał Tarejwy

* 23-26.06.2016 – POZNAŃ MALTA FESTIVAL NA BIS W KONINIE

* 25.06.2016 – POLSKA NOC KABARETOWA (Amfiteatr „Na Skarpie”)

 

LIPIEC 2016

* 01-03.07.2016 – TRANSATLANTYK FESTIWAL KONIN (Bulwar Nadwarciański, Kino Centrum, Kino Oskard)

* Kulturalne Piątki

* Kino pod Gwiazdami

* Wystawa w spichlerzu „100 lat Związku Harcerstwa Polskiego w Koninie” (Muzeum Okręgowe w Koninie)

* Wystawa w spichlerzu „Dziedzictwo materialne wsi i rzemiosła regionu konińskiego” (Muzeum Okręgowe w Koninie)

 

SIERPIEŃ 2016

* 20-21.08.2016 – Jarmark Św. Bartłomieja na Placu Wolności

* 20.08.2016 – Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ludowej (Plac przed KDK)

 

Kolorowa reklama miasta

Save

Submit a Comment