Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Książka o modzie?

Książka o modzie?
intopassion

Książki o modzie – biografie projektantów, historia mody, do tego piękne zdjęcia, sesje i wywiady. Prezentujemy mieszankę która powinna znaleźć się na półkach wszystkich fanów mody.

Pierwsza pozycja to Moda XXI wieku – można powiedzieć, że to wiedza w pigułce, mała encyklopedia wiedzy o projektantach, ich karierze, zbiór ciekawostek ze świata mody. Zestawienie najbardziej znanych projektantów jak i tych znanych tylko w wąskim kręgu.

 

Na drugim miejscu uplasowała się pozycja która nam jest szczególnie bliska, bo to połączenie mody i podróży! American Fashion Travel –  najbardziej znani projektanci Ameryki opowiadają o swoich podróżach i nie tylko. Z książki dowiemy się gdzie warto w Paryżu udać się na lunch, a gdzie najlepiej robić zakupy w New Delhi. Do tego kilka porad gdzie pojechać i co ze sobą zabrać.

Magia Stylu. Portrety dziesięciu kobiet, które zmieniły świat mody – to zdecydowanie inspirująca pozycja. Ikony, które wyprzedziły modę i stworzyły swój własny styl. Ich indywidualny styl przetrwał do dnia dzisiejszego – duże okulary, baletki, ołówkowe spódnice. Jednym słowem ponadczasowa klasyka w wykonaniu – Audrey Hepburn, Brigitte Bardot, czy Twiggy!

 

 Christian Dior – losy artysty który stworzył najsłynniejsze logo na świecie. Ta książka to pierwsza biografia Diora.

„W licznych świadectwach i wspomnieniach przetrwał jako osoba szlachetna, obdarzona ogromnym poczuciem humoru, ale jednocześnie skryta, ukrywająca swoje homoseksualne skłonności.Dior najbardziej cenił sobie w życiu przyjaźń, muzykę i kwiaty. Kiedy zdobył rozgłos, do szczęścia brakowało mu tylko czasu na odpoczynek. Po dziesięciu latach, które rozsławiły jego nazwisko, Christian Dior zmarł u szczytu sławy w wieku 52 lat.”

Warto przeczytać!

 

Nasza kolejna pozycja to Carine Roitfeld „Irreverent“ – książka ukazująca pracę w jednym z najbardziej znanych tytułów prasowych. Książka napisana przez byłą francuską naczelną Vogue’a, która prezentuje opis jej kariery przepleciony z osobistymi wątkami. Jak najbardziej na tak!

 

 

Czytaj także:

Wyjątkowe albumy

 

Submit a Comment