Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

La Bandita Townhouse – Twój dom w Pienza

La Bandita Townhouse – Twój dom w Pienza
stylish travellers

Kiedy mieszkamy w hotelu, to na ten krótki moment staje się on naszym domem. Dobrze, aby odpowiadał naszym wyobrażeniom i estetyce. La Badita Townhouse to historia jak pracujący w przemyśle muzycznym Nowojorczyk porzucił swoje życie stworzył butikowy hotel w zabytkowym budynku w Pienzie, tworząc unikalny w swej estetyce wystój wnętrz i domową atmosferę.

Pomysł porzucenia showbiznesu był impulsem, później jednak rozwinął się w poważny projekt – La Bandita Townhouse jest młodszą siostrą pierwszego projektu Johna – wiejskiego domu La Bandita (Kiedy niemożliwe staje się możliwym – La Bandita).

La Bandita Townhouse to butikowy hotel, który ma 12 pokoi. John stworzył go w klasztorze, tak więc nasz pokój miał ołtarz, a poza tym bardzo współczesny design. John chciał, aby projekt odzwierciedlał dom, w którym chciałby zamieszkać. Jego mieszkanie znajduje się kilka przecznic obok, ale w hotelu spotkać go można często o porankach, kiedy sam siedzi w recepcji. Cieszy go codzienne życie miasteczka – śniadania na placu, rozmowy z mieszkańcami – słodkie uroki życia w Pienza postanowił uchwycić w La Bandita Townhouse.

 

 

 

Pienza Townhouse został zaprojektowany przez włoskiego architekta. „Lokalny” patriotyzm podczas urządzania hotelu nie był kluczowy dla Johna – po prostu wierzy, że Włosi tworzą najlepszy design. Poza architektem z Włoch pochodzą meble – tylko wyposażenie kuchni zostało wyprodukowane przez niemiecką firmę.

Wnętrze hotelu stanowi ciekawe pomieszanie kamienia i zabytkowych murów z nowoczesnymi meblami. Na pierwszym piętrze znajduje się wspólna przestrzeń z lodówką, z której bezpłatnie można częstować się napojami chłodzącymi, ekspresem do kawy oraz barkiem z alkoholami – drinki i wino wybieramy i nalewamy sobie sami, a następnie wpisujemy się na kartkę. Idealne miejsce, aby wieczorem przejrzeć liczne książki lub albumy i posłuchać muzyki.

 

Ciekawą mieszanką toskańsko – międzynarodową jest obsługa w obu hotelach: Szkot, Polka, Kubanka, Filipińczyk i oczywiście wielu Włochów.

W La Bandita Townhouse znajduje się także bardzo nowatorska jak na małe toskańskie miasteczka restauracja Townhouse Cafe. Jej wnętrze i przygotowane przez kucharza – Szkota menu mogłoby się znaleźć w dowolnym miejscu na świecie. John wiedział, że lokalne restauracje proponują doskonałe regionalne menu, chciał więc zaoferować swoim Klientom coś innego. W menu, jak twierdzi mistrz świata i rekordzista Guinessa w surfingu – Garret McNamara, którego spotkaliśmy w hotelu u Johna, znajdziemy najlepszego hamburgera na świecie. Ale Toskańskość restauracji to jej produkty – John stara się te podstawowe kupować wewnątrz murów Pienzy – resztę pozyskuje od lokalnych dostawców.

 

 

Stoliki restauracji znajdują się też w ogrodzie, gdzie serwowane jest śniadanie.

 

 

John i jego obsługa zachęcają jednak do eksplorowania miasteczka i jego urokliwych restauracji – nie tylko dostaniemy rezerwację, ale obsługa zatroszczy się także o stolik na kolację: dzięki Johnowi udało nam się odkryć Trattoria da Fiorella i Osteria sette di vino- warto spróbować marynowanych warzyw, pieczony ser peccorino, czy bruschettę z ricottą i zieloną cebulką.

 

 

Pienza zachwyciła nie tylko Johna. Warto usiąść na schodach i zapatrzeć się w dolinę Val D’Orcia. Albo w lokalnym barze na głównym placu zakupić prosecco i usiąść na kieliszek na starych schodach na przeciwko kościoła.

 

 

Co nam się podoba:

– położenie – w obwodzie starych murów Pienzy

– klimatyczny, zamknięty dla przechodniów ogród restauracji i wystrój wnętrza.

– wystrój hotelu – przemyślana koncepcja ze wspólną przestrzenią do słuchania muzyki, czytania i jednocześnie barem z soft drinkami oraz kawą i herbatą

– wi-fi na terenie całego hotelu

– nowoczesne wnętrze z przemyślanym wykończeniem położone w środku historycznego miasteczka

– właściciel obecny na miejscu co czyni cały koncept jeszcze bardziej wiarygodnym

– naturalność obsługi hotelu.

 

Czytaj także:

Kiedy niemożliwe staje się możliwym – La Bandita

W toskańskiej posiadłości Le Fontanelle

Fontelunga – Niebo w toskańskim Foiane della Chiana

Ripostena – obitnice ukryte w słowie Toskania

Follonico B&B

 

O Toskanii czytaj też:

PHOTO STORY: Tuscan Villages and Towns

INTOtaste: Prosciutto Crudo

INTOcities: Pienza/Tuscany

 

 

 

Submit a Comment